Home / šport / Hokej / Dvorský prekonal bodový rekord Gáboríka a na MS v hokeji do 18 rokov sa dostal do All Star tímu turnaja

Dvorský prekonal bodový rekord Gáboríka a na MS v hokeji do 18 rokov sa dostal do All Star tímu turnaja

1.5.2023 (SITA.sk) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov boli blízko k zisku tretej medaily na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v histórii, no v nedeľňajšom zápase o tretie miesto na šampionáte vo Švajčiarsku podľahli Kanaďanom 3:4 po predĺžení.

Pred zverencami trénera Tibora Tartaľa skončili len tímy, ktoré ich na turnaji zdolali. Majstrami sveta sa stali semifináloví premožitelia Slovákov Američania, ktorí zvíťazili vo finále nad Švédmi 3:2 po predĺžení.

Dvorský vytvoril bodový rekord

Slovenský útočník Dalibor Dvorský bol šiestym najproduktívnejším hráčom šampionátu so ziskom 13 bodov, s ôsmim gólmi mu patrila delená druhá pozícia. Sedemnásťročný hráč švédskeho klubu AIK Štokholm vytvoril nový slovenský bodový rekord na MS osemnástok a dostal sa do All Star tímu turnaja. Doposiaľ najviac bodov na jedných majstrovstvách sveta hokejistov do 18 rokov zaznamenali Marián Gáborík (1999) a Maxim Čajkovič (2018) – zhodne po jedenásť.

„Bol to rýchly zápas plný emócií a túžby. Hrali sme celých 60 minút a mali sme rýchlosť. Bohužiaľ, minútu pred koncom nám ušiel moment. Nemám čo vytknúť tomuto tímu. Je to skvelá partia, ktorá išla za spoločným cieľom a ja hráčom ďakujem. Myslím si, že sme odohrali skvelý turnaj vďaka našej identite, vášni, túžbe a rýchlosti. Určite nás mrzí, že nemáme medailu. Chýbalo nám ubrániť poslednú minútku a premeniť šance. Chlapci boli odhodlaní hrať až do konca a zvíťaziť. Toto je pre nich cesta do dvadsiatky a seniorskej reprezentácie. Nevzdať sa, stále ísť a veriť,“ zhodnotil kouč Tartaľ zápas o bronz aj celý turnaj vo videu na webe Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Štrbák ťažko hľadal pozitíva

Pilierom slovenskej obrany na šampionáte bol kapitán Maxim Štrbák. „Bolí to a je ťažké hľadať pozitíva, lebo sme boli tak blízko. Bol to výborný zápas a všetkým na svete sme ukázali, že sme neprišli zbytočne. Hrali sme jeden pre druhého a ako tím sme to skoro dotiahli do víťazného konca. To nám nikto nevezme. Aj keď sme prehrávali, zomkli sme sa a nikdy sme sa nevzdávali. Vedeli sme, že ak budeme bojovať a robiť správne veci, môžeme zvrátiť stav. Takéto prehry nás všetkých posúvajú vpred ako hráčov aj ľudí. Zoberieme si z nich čo najviac,“ skonštatoval mladý obranca.

Tím SR „18“ pri tretej účasti v semifinále MS premiérovo nedosiahol na medailu. Na premiérovom šampionáte tejto vekovej kategórie v Nemecku 1999 bral tím okolo Mariána Gaboríka bronz, o tri roky neskôr v Rusku výber s brankárom Jaroslavom Halákom či produktívnym útočníkom Štefanom Ružičkom získal striebro.

Slováci hrali v elitnej kategórii MS hokejistov do 18 rokov po štyroch rokoch. V sezóne 2018/2019 totiž klesli o úroveň nižšie. V jari 2020 a 2021 nemali šancu na návrat medzi najlepšie výbery na svete, turnaj A-skupiny I. divízie MS na Slovensku totiž „zrušila“ pandémia koronavírusu. V apríli 2022 však v Piešťanoch nestratili ani bod a vrátili sa medzi elitu.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji hráčov do 18 rokov
Zdroj: SITA.sk – Dvorský prekonal bodový rekord Gáboríka a na MS v hokeji do 18 rokov sa dostal do All Star tímu turnaja © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Novozámčania hľadajú nového trénera, Maďar Majoross prijal lukratívnu ponuku zo zahraničia

Pred vedením klubu teraz stojí úloha nájsť trénerskú náhradu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *