Home / SLOVENSKO / Polícia má muža, ktorý prepadol a vylúpil záložňu v Petržalke, môže dostať sedem až dvanásť rokov väzenia

Polícia má muža, ktorý prepadol a vylúpil záložňu v Petržalke, môže dostať sedem až dvanásť rokov väzenia

30.4.2023 (SITA.sk) – Polícia zadržala muža, ktorý lúpežne prepadol záložňu. Voči 32-ročnému Bratislavčanovi Miroslavovi K. bolo vyšetrovateľom vznesené obvinenie.

Bol spracovaný i podnet na jeho väzobné stíhanie, v prípade dokázania viny pre súdom mu hrozí sedem až dvanásťročný trest odňatia slobody.

Maskoval sa prilbou

Muž mal začiatkom týždňa prepadnúť záložňu na Fedinovej ulici v Petržalke. Páchateľ do nej vošiel s dymovnicou v ruke a odniesol si 77 prsteňov v celkovej hodnote takmer 17-tisíc eur.

Maskoval sa pri tom motorkárskou prilbou. V tlačovej správe to uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Najprv zaistili motorku

Polícia na prípade intenzívne pracovala. „Dôsledným vyšetrovaním, ako aj operatívno-pátracou činnosťou zabezpečili potrebné informácie, na základe ktorých dňa 28. apríla zaistili motocykel zn. Honda, na ktorom sa páchateľ dostavil do záložne. Následne sa na základe zistených dôkazov podarilo aj stotožniť samotného páchateľa tohto skutku, ktorým bol 32-ročný Bratislavčan,“ uviedla polícia.

Muža v rovnaký deň zadržali v blízkosti železničnej stanice v Petržalke. V tom čase mal pri sebe 13 zlatých prsteňov, ktoré pravdepodobne pochádzali z lúpeže. Kriminálna polícia ho následne eskortovala na príslušné policajné oddelenie.

Viac k témam: Krimi, Lúpež, záložňa
Zdroj: SITA.sk – Polícia má muža, ktorý prepadol a vylúpil záložňu v Petržalke, môže dostať sedem až dvanásť rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Akou krajinou sme? Podľa Ódora je výsledok volieb zrkadlom našej spoločnosti a je potrebné sa doň hlboko pozrieť

Zároveň premiér poďakoval aj tým, ktorí sa podieľali na priebehu volieb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *