Home / SVET / Maďarsko už zaplatilo za vojnu na Ukrajine príliš vysokú cenu, vyhlásil Szijjártó v reakcii na Zelenského kritiku

Maďarsko už zaplatilo za vojnu na Ukrajine príliš vysokú cenu, vyhlásil Szijjártó v reakcii na Zelenského kritiku

30.4.2023 (SITA.sk) – Maďarsko už zaplatilo „príliš vysokú cenu“ za vojnu na Ukrajine. V nedeľu to na Facebooku uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Tieto slová boli odozvou na sobotňajšie vyhlásenie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že správanie Maďarska a jeho vzťahy s Ruskom sú v rozpore so statusom spojeneckého štátu Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Maďari v Zakarpatskej oblasti

„Ak toto vyhlásenie znamená ‚S úctou ďakujem Maďarom za prijatie a starostlivosť o viac ako milión utečencov z Ukrajiny a s úctou im ďakujem za to, že naďalej posielajú pomoc‘, potom ‚Ste vítaní a môžete s nami rátať aj v budúcnosti‘,“ napísal Szijjártó.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Maďarský minister zahraničia tiež povedal, že Zelenskyj nemá právo posudzovať, či je správanie Maďarska v súlade s jeho členstvom v NATO.

„Maďarský ľud už zaplatil za túto vojnu príliš vysokú cenu. Mnoho Maďarov, členov maďarskej komunity v Zakarpatskej oblasti, už v tejto vojne zahynulo,“ dodal Szijjártó.

Bez pomoci by vojna skončila

Maďarský premiér Viktor Orbán v jednom zo svojich nedávnych rozhovorov označil Ukrajinu za „finančne neexistujúci štát“.

Kritizoval pritom Európu za financovanie mnohých základných potrieb Ukrajiny a tvrdil, že bez tejto pomoci by „vojna okamžite skončila“.

Rusko okamžite ocenilo toto vyhlásenie, zatiaľ čo Kyjiv Orbánovi pripomenul závislosť Maďarska od financií Európskej únie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Maďarsko už zaplatilo za vojnu na Ukrajine príliš vysokú cenu, vyhlásil Szijjártó v reakcii na Zelenského kritiku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Erdoğan porazil Kılıçdaroğlua a bude prezidentom ďalších päť rokov

Recep Tayyip Erdoğan je pri moci už 20 rokov, k víťazstvu vo voľbách mu už zablahoželalo viacero svetových politikov vrátane Emmanuela Macrona či Vladimira Putina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *