Home / SLOVENSKO / Mikulec odovzdal na východe Slovenska policajtom nové autá, pokračuje tak obnova vozového parku

Mikulec odovzdal na východe Slovenska policajtom nové autá, pokračuje tak obnova vozového parku

27.4.2023 (SITA.sk) – Obnova vozového parku z dielne ministerstva vnútra pokračuje na východe Slovenska.

Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec so štátnym tajomníkom ministerstva vnútra Tomášom Opartym a krajským riaditeľom Policajného zboru v Košiciach Jozefom Dutkom odovzdali v Košiciach do užívania 26 nových vozidiel pre potreby Policajného zboru.

Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa kancelárie Ministerstva vnútra Zuzana Eliášová.

Najviac šesť a pol roka

„Je dôležité povedať, že zo strany ministerstva nejde o jednorazovú záležitosť a systematická obnova vozového parku bude fungovať priebežne tak, aby maximálny priemerný vek vozidiel bol najviac šesť a pol roka. Od roku 2021 rezort odovzdal do užívania 1 296 nových vozidiel,” uviedol Mikulec.

Dodal, že v policajnej verzii bude pridelených na Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach 10 vozidiel značky Kia Ceed, deväť vozidiel bude pridelených na Krajské riaditeľstvo PZ v Prešove a Riaditeľstvu hraničnej a cudzineckej polície v Prešove bude odovzdané jedno vozidlo.

Pri vozidlách Kia Ceed bola celková obstarávacia cena za 150 kusov viac ako 3,4 milióna eur, cena za jedno vozidlo tak vyšla na takmer 23-tisíc eur.

Land Cruisery do Sobraniec

„Verím, že nové vozidlá budú spoľahlivo a bezpečne slúžiť nielen príslušníkom a zamestnancom ministerstva v službe, ale aj občanom v prípade, keď to budú potrebovať,” zdôraznil Mikulec.

V civilnom prevedení bude Riaditeľstvu hraničnej a cudzineckej polície v Sobranciach odovzdaných šesť vozidiel značky Toyota Land Cruiser.

Viac k témam: vozový park
Zdroj: SITA.sk – Mikulec odovzdal na východe Slovenska policajtom nové autá, pokračuje tak obnova vozového parku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Keby bol Blaha ruský agent, tak by to nerobil inak, ako to robí. Politológ sa vyjadril aj k možnej manipulácii volieb

Podľa politológa Koziaka je dokázané, že Rusko ovplyvňuje voľby v iných krajinách tým, že pomáha financovať politické strany alebo politikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *