Home / SVET / Rusko vytvára bojové pozície v Záporožskej jadrovej elektrárni. Hrozia katastrofické scenáre?

Rusko vytvára bojové pozície v Záporožskej jadrovej elektrárni. Hrozia katastrofické scenáre?

27.4.2023 (SITA.sk) – Ruské jednotky vytvorili bojové pozície za použitia vriec s pieskom na strechách niekoľkých reaktorov v ukrajinskej Zaporožžskej jadrovej elektrárni. V najnovšej správe to uviedlo britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Britov je to prvý náznak toho, že budovy reaktorov budú priamo integrované do taktického obranného plánovania Rusov, a tento krok pravdepodobne potvrdzuje obavy ruských okupantov pred očakávanou protiofenzívou Ukrajiny.

Bojové pozície Ruska podľa britského ministerstva obrany „veľmi pravdepodobne“ zvyšujú riziko poškodenia bezpečnostných systémov jadrovej elektrárne, ak sa v okolí zariadenia vyskytnú boje. Pri použití pechotných zbraní sú však katastrofické scenáre nepravdepodobné, keďže reaktory majú veľmi silnú konštrukciu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Jadrová elekráreň, rusko-ukrajinský konflikt, Záporožie
Zdroj: SITA.sk – Rusko vytvára bojové pozície v Záporožskej jadrovej elektrárni. Hrozia katastrofické scenáre? © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Grécko trápia vysoké teploty, v Aténach zatvárajú Akropolu a ďalšie pamiatky (foto)

Grécke ministerstvo kultúry uviedlo, že Akropola, ktorá je najobľúbenejšou starovekou pamiatkou v krajine, bude uzavretá od poludnia od 17:00.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *