Home / SLOVENSKO / NAKA po policajnej akcii „Pyrotechnik“ obvinila sedem osôb, našla u nich aj výbušninu TNT (foto)

NAKA po policajnej akcii „Pyrotechnik“ obvinila sedem osôb, našla u nich aj výbušninu TNT (foto)

26.4.2023 (SITA.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) vykonala v okrese Trenčín, Ilava, Nové Mesto nad Váhom a Ružomberok policajnú akciu s krycím názvom Pyrotechnik, po ktorej obvinili sedem osôb.

Išlo o akciu zameranú na zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami spáchaného formou spolupáchateľstva, pri ktorej bolo zadržaných šesť podozrivých osôb. Informuje o tom v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková.

Policajti z NAKA vykonali sedem prehliadok rôznych priestorov, pri ktorých zaistili nelegálne držané krátke a dlhé strelné zbrane vrátane ich komponentov, strelivo a výbušninu (TNT) spolu s rôznymi priemyselnými rozbuškami. Okrem iného zaistili aj omamné a psychotropné látky, ktoré budú predmetom ďalšieho dokazovania.

„Na základe dôkaznej situácie vyšetrovateľ obvinil sedem osôb pre zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Traja z nich skončili vo väzbe,“ dodala Barinková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: akcia „Pyrotechnik“, Krimi, Nedovolené ozbrojovanie, Zbrane
Zdroj: SITA.sk – NAKA po policajnej akcii „Pyrotechnik“ obvinila sedem osôb, našla u nich aj výbušninu TNT (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Blanár kritizuje Ódora za neriešenie chlebových tém, vládu označil za vládu prezidentky

Poslanec Tomáš Valášek vyjadril nádej, že sa vláde podarí upokojiť aktuálnu situáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *