Home / SVET / Biden sa bude uchádzať o znovuzvolenie, k nominácii mu nahráva aj rozhodnutie Trumpa

Biden sa bude uchádzať o znovuzvolenie, k nominácii mu nahráva aj rozhodnutie Trumpa

25.4.2023 (SITA.sk) – Americký prezident Joe Biden v utorok formálne oznámil, že sa bude uchádzať o znovuzvolenie v budúcoročných voľbách. Zároveň požiadal voličov, aby mu dali viac času na „dokončenie práce“, ktorú začal nástupom do úradu, a aby odložili svoje obavy.

Biden plánuje v kampani ťažiť z legislatívnych úspechov v priebehu svojho prvého funkčného obdobia a viac ako 50-ročných skúseností vo Washingtone. Napriek tomu, že v prípade znovuzvolenia by na konci druhého funkčného obdobia mal už 86 rokov, mal by jednoznačne získať nomináciu od amerických demokratov, keďže tých významne zjednocuje vyhliadka na návrat republikána Donalda Trumpa do Bieleho domu.

Biden naznačil svoju kandidatúru v budúcoročných prezidentských voľbách už pred dvomi týždňami, keď reportérovi televíznej stanice NBC Albertovi Rokerovi povedal: „Mám v pláne uchádzať sa, Al, ale ešte nie sme pripravení to oznámiť.“ Utorňajšie oznámenie prišlo na deň presne štyri roky po tom, ako Biden oznámil, že sa bude uchádzať o zvolenie za prezidenta USA vo voľbách v roku 2020.

Viac k témam: Americký prezident, Prezidentské voľby v USA
Zdroj: SITA.sk – Biden sa bude uchádzať o znovuzvolenie, k nominácii mu nahráva aj rozhodnutie Trumpa © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Navaľnyj trávil čas na samotke písaním sarkastických požiadaviek vedeniu väznice, zamietli mu balalajku aj kenguru

Navaľného 6. júna čaká ďalšie pojednávanie pre proces na základe obvinenia z extrémizmu. To by ho mohlo udržať vo väzení na 30 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *