Home / SLOVENSKO / NAKA a maďarskí policajti počas akcie „Pevnosť“ našli nelegálne zbrane aj granát (foto)

NAKA a maďarskí policajti počas akcie „Pevnosť“ našli nelegálne zbrane aj granát (foto)

25.4.2023 (SITA.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) za účasti príslušníkov maďarskej polície z Györu vykonala v Trnave, Handlovej a Ružomberku policajnú akciu s krycím názvom Pevnosť zameranú na nelegálne zbrane.

Tá nadväzovala na úspešnú akciu Rajka, ktorú uskutočnili maďarskí policajti v roku 2022, uvádza v tlačovej správe Karolína Barinková, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR.

Na tomto základe vznikol medzinárodný vyšetrovací tím, ktorého členmi sú Europol, NAKA a Úrad špeciálnej prokuratúry. Jednou z hlavných úloh tímu je identifikácia pôvodu zaistených zbraní a výbušnín.

Počas akcie Pevnosť vykonali policajti domové prehliadky a ďalšie procesné úkony. Zaistili pri tom 14 nelegálne držaných strelných zbraní, viac ako 2 000 kusov streliva rôzneho kalibru, množstvo komponentov k strelným zbraniam, najmä hlavne a závery ako aj granát a podomácky vyrobené tlmiče hluku. Zaistené veci budú podrobené znaleckému skúmaniu.

„Na základe zadovážených dôkazov vyšetrovateľ obvinil jednu osobu J.H. zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Vzhľadom na skutočnosť, že obvinená osoba je toho času v podmienečnom odsúdení za rovnakú trestnú činnosť, bola Okresným súdom Ružomberok vzatá do väzby,“ uviedla na záver Barinková.

Viac k témam: Akcia „Pevnosť“, Krimi, Nelegálne zbrane, Zbrane
Zdroj: SITA.sk – NAKA a maďarskí policajti počas akcie „Pevnosť“ našli nelegálne zbrane aj granát (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Keby bol Blaha ruský agent, tak by to nerobil inak, ako to robí. Politológ sa vyjadril aj k možnej manipulácii volieb

Podľa politológa Koziaka je dokázané, že Rusko ovplyvňuje voľby v iných krajinách tým, že pomáha financovať politické strany alebo politikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *