Home / SLOVENSKO / Zsuzsová sa posťažovala na zastrašovanie a zdôraznila, že nebola žiadna volavka ani štetka v službách Kočnera

Zsuzsová sa posťažovala na zastrašovanie a zdôraznila, že nebola žiadna volavka ani štetka v službách Kočnera

24.4.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 24. apríla 18:50

Prokuratúra podľa obžalovanej Aleny Zsuzsovej nepredložila jediný dôkaz o tom, že by sa podieľala na objednávke vraždy novinára Jána Kuciaka alebo prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšiaca a Petra Šufliarskeho. Uviedla to v rámci svojej pondelňajšej výpovede na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.

Ako ďalej zdôraznila, jej stíhanie je len výsledkom výpovedí Zoltána Andruskóa, ktoré sú však protichodné a plné rozporov. „Neexistuje jediný dôkaz, že by si akúkoľvek vraždu u mňa objednal Marian Kočner,“ skonštatovala Zsuzsová s tým, že svedok Andruskó klame o všetkom ohľadom jej osoby.

Zastrašovanie a lynč zo strany médií

Zsuzsová pripustila napríklad, že mu poskytla peniaze, podľa nej to však nemalo nič spoločné s vraždami, ale išlo o pôžičku. „Žiadne peniaze za žiadnu vraždu som mu nikdy nedala,“ vyhlásila Zsuzsová. Takisto sa sťažovala na zastrašovanie zo strany orgánov činných v trestnom konaní a lynč zo strany médií.

Obžalovaná ďalej vo svojej výpovedi uviedla, že z poškodených pozná len Daniela Lipšica, ktorý bol jej známy ale zároveň „megaklamár“. Zároveň zdôraznila, že nebola žiadna „volavka a ani žiadna s prepáčením štetka“ v službách Kočnera.

Upravovaná Threema

Pokiaľ ide o ich spoločnú komunikáciu v aplikácii Threema, tá je podľa Zsuzsovej neúplná a upravovaná. „Chýbajú z nej časti,“ skonštatovala.

Zároveň označila posudok z dielne Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, podľa ktorého komunikovali s Kočnerom v šifrách, za úplnú hlúposť. Zsuzsová taktiež zdôraznila, že v roku 2018 bola zadržaná až deň po Andruskóovi a vykonávateľoch vraždy Kuciaka.

„Mala som 24 hodín na to, aby som schovala telefóny, schovala peniaze, ušla alebo ovplyvňovala svedkov,“ vyhlásila s tým, že nič z tohto neurobila, lebo nemala dôvod. Následne odmietla odpovedať na otázky prokuratúry a právnych zástupcov poškodených.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, Príprava vrážd prokurátorov, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Zsuzsová sa posťažovala na zastrašovanie a zdôraznila, že nebola žiadna volavka ani štetka v službách Kočnera © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Keby bol Blaha ruský agent, tak by to nerobil inak, ako to robí. Politológ sa vyjadril aj k možnej manipulácii volieb

Podľa politológa Koziaka je dokázané, že Rusko ovplyvňuje voľby v iných krajinách tým, že pomáha financovať politické strany alebo politikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *