Home / SLOVENSKO / O post predsedu ZMOS-u sa budú uchádzať traja primátori a päť starostov

O post predsedu ZMOS-u sa budú uchádzať traja primátori a päť starostov

24.4.2023 (SITA.sk) – O post predsedu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa bude na májovom sneme uchádzať osem kandidátov, z tohto traja primátori a päť starostov. Ich kandidatúru schválili členovia Rady ZMOS po rokovaní snemov 62 regionálnych združení miest a obcí.

Pozícia predsedu

Snem ZMOS sa uskutoční v dňoch 23. a 24. mája 2023 v Bratislave. Združenie o tom informovalo v tlačovej správe.

Z radov primátorov sa o pozíciu predsedu Združenia miest a obcí Slovenska uchádza súčasný predseda a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger, ďalej terajší podpredseda a primátor Partizánskeho Jozef Božik a primátor Novej Dubnice Peter Marušinec.

Voľba členov kontrolnej komisie

Zo starostov na post predsedu ZMOS kandiduje starosta obce Ratkovce Martin Červenka, starosta Nižného Hrušova Ján Fenčák, starosta Zborova nad Bystricou Juraj Hlavatý, starostka Spišských Tomášoviec Zuzana Nebusová a starosta obce Oravská Polhora Michal Strnál.

Okrem voľby predsedu bude súčasťou 34. snemu aj voľba členov kontrolnej komisie na najbližšie volebné obdobie. Členovia Rady ZMOS schválili kandidatúru 21 primátorov a starostov na návrh 16 regionálnych združení miest a obcí na členov tejto komisie, ktorú tvoria piati zástupcovia z radu primátorov a starostov.

Združenie miest a obcí Slovenska je najväčšia nevládna organizácia zastupujúca mestá, obce a mestské časti. Ako uvádza, združuje 2 784 samospráv z celkového počtu 2 929. Zo 140 miest je členom ZMOS 131 a z 2 750 obcí sa svojím členstvom k ZMOS hlási 2 653.

Viac k témam: Primátori, Výberové konanie
Zdroj: SITA.sk – O post predsedu ZMOS-u sa budú uchádzať traja primátori a päť starostov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ekval IT 2024: Bez feministov to nepôjde

O príležitostiach pre ženy, ale aj témach ako domáce násilie či kybernetická bezpečnosť rozprávali inšpiratívne spíkerky a spíkri na 4. ročníku podujatia Ekval IT.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *