Home / SVET / Rusko odštartovalo masívnu kampaň na verbovanie dobrovoľníkov do armády, majú byť „skutočnými mužmi“

Rusko odštartovalo masívnu kampaň na verbovanie dobrovoľníkov do armády, majú byť „skutočnými mužmi“

23.4.2023 (SITA.sk) – Ruské ministerstvo obrany odštartovalo masívnu kampaň na verbovanie dobrovoľníkov do armády. Uviedlo to v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine britské ministerstvo obrany. Rezort konštatoval, že v Rusku je viditeľná „všadeprítomná“ reklamná kampaň prostredníctvom sociálnych médií, bilbordov a televízie, ktorá nabáda Rusov, aby boli „skutočnými mužmi“ a zdôrazňuje aj finančné výhody vstupu do armády. Informuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské úrady sa takmer určite snažia čo najviac oddialiť akúkoľvek povinnú mobilizáciu, aby minimalizovali domáci nesúhlas,“ uviedol britský rezort obrany v správe, ktorú zverejnil na mikroblogovacej sieti Twitter. Vyslovil však názor, že náborová kampaň s vysokou pravdepodobnosťou nepomôže naplniť cieľ Ruska získať celkovo 400-tisíc dobrovoľníkov.

Britské ministerstvo obrany poukázalo aj na to, že s armádou o obmedzený počet Rusov vo veku vhodnom pre službu v armáde súperí aj žoldnierska organizácia Vagnerova skupina, keďže stratila možnosť robiť nábor vo väzniciach.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci, Vojenská mobilizácia
Zdroj: SITA.sk – Rusko odštartovalo masívnu kampaň na verbovanie dobrovoľníkov do armády, majú byť „skutočnými mužmi“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Navaľnyj trávil čas na samotke písaním sarkastických požiadaviek vedeniu väznice, zamietli mu balalajku aj kenguru

Navaľného 6. júna čaká ďalšie pojednávanie pre proces na základe obvinenia z extrémizmu. To by ho mohlo udržať vo väzení na 30 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *