Home / SLOVENSKO / Sulík povedie SaS do volieb, štvorkou na kandidátke má byť Kolíková a prezradil tiež dvojku aj trojku

Sulík povedie SaS do volieb, štvorkou na kandidátke má byť Kolíková a prezradil tiež dvojku aj trojku

22.4.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 22. apríla 13:37

Stranu Sloboda a Solidarita (SaS) povedie do parlamentných volieb Richard Sulík. Dvojkou na kandidačnej listine bude podpredseda strany Branislav Gröhling, trojkou Jana Bittó Cigániková a štvrtou Mária Kolíková.

Informoval o tom v sobotu Sulík počas kongresu strany, ktorý sa koná v Jasnej v Demänovskej doline. Potom budú podľa jeho slov nasledovať členovia top tímu strany a tímlídri. Kandidátku ešte musí schváliť republiková rada strany.

SaS má podľa Sulíka dohodu s Občianskou konzervatívnou stranou (OKS), ktorej členovia obsadia štyri miesta na kandidátke, Ondrej Dostál bude na 15. mieste, rovnako ako pri posledných voľbách. Dohoda platí aj s bývalou stranou Za ľudí.

Predseda SaS zároveň informoval, že jeho návrh kandidačnej listiny bude obsahovať všetkých 150 pozícií. Pri zostavovaní celej kandidačnej listiny bude zohľadňovať, kto koľkokrát v minulosti kandidoval, aké dosiahol výsledky, a čo za posledné roky pre stranu a spoločný úspech urobil.

Predvolebný program má strana podľa Sulíka už hotový. Jeho finálnu verziu predstaví 9. septembra počas programovej konferencie v Bratislave.

Viac k témam: Kongres strany Sloboda a Solidarita (SaS), Podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: SITA.sk – Sulík povedie SaS do volieb, štvorkou na kandidátke má byť Kolíková a prezradil tiež dvojku aj trojku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Podvodníci opäť úradujú, cielia na seniorov. Na čo si treba dať pozor?

Podvodníci kontaktujú svoje obete telefonicky, pričom sa vydávajú za falošných policajtov a pod vymyslenou legendou o páchateľoch trestnej činnosti, ktorí vás sledujú a chcú vás pripraviť o úspory, ponúkajú pomoc s riešením tejto situácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *