Home / SLOVENSKO / Sulík povedie SaS do volieb, štvorkou na kandidátke má byť Kolíková a prezradil tiež dvojku aj trojku

Sulík povedie SaS do volieb, štvorkou na kandidátke má byť Kolíková a prezradil tiež dvojku aj trojku

22.4.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 22. apríla 13:37

Stranu Sloboda a Solidarita (SaS) povedie do parlamentných volieb Richard Sulík. Dvojkou na kandidačnej listine bude podpredseda strany Branislav Gröhling, trojkou Jana Bittó Cigániková a štvrtou Mária Kolíková.

Informoval o tom v sobotu Sulík počas kongresu strany, ktorý sa koná v Jasnej v Demänovskej doline. Potom budú podľa jeho slov nasledovať členovia top tímu strany a tímlídri. Kandidátku ešte musí schváliť republiková rada strany.

SaS má podľa Sulíka dohodu s Občianskou konzervatívnou stranou (OKS), ktorej členovia obsadia štyri miesta na kandidátke, Ondrej Dostál bude na 15. mieste, rovnako ako pri posledných voľbách. Dohoda platí aj s bývalou stranou Za ľudí.

Predseda SaS zároveň informoval, že jeho návrh kandidačnej listiny bude obsahovať všetkých 150 pozícií. Pri zostavovaní celej kandidačnej listiny bude zohľadňovať, kto koľkokrát v minulosti kandidoval, aké dosiahol výsledky, a čo za posledné roky pre stranu a spoločný úspech urobil.

Predvolebný program má strana podľa Sulíka už hotový. Jeho finálnu verziu predstaví 9. septembra počas programovej konferencie v Bratislave.

Viac k témam: Kongres strany Sloboda a Solidarita (SaS), Podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: SITA.sk – Sulík povedie SaS do volieb, štvorkou na kandidátke má byť Kolíková a prezradil tiež dvojku aj trojku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom kole prezidentských volieb by podľa prieskumu Focus vyhral Pellegrini, porazil by Korčoka aj Harabina

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý bol realizovaný od 14. do 21. februára na reprezentatívnej vzorke 1025 respondentov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *