Home / SVET / Počas bojov zahynul na fronte sólista baletu Odeskej opery, k armáde sa pridal hneď na začiatku vojny

Počas bojov zahynul na fronte sólista baletu Odeskej opery, k armáde sa pridal hneď na začiatku vojny

21.4.2023 (SITA.sk) – Počas bojov na ukrajinskej frontovej línii zahynul sólista baletu Odeskej opery. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na baletnú spoločnosť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tridsaťjedenročný Rostyslav Jančyšen zahynul počas bojovej misie, informovala spoločnosť sídliaca v ukrajinskom prístavnom meste na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook.

„Rostyslav pôsobil v Odeskej opere viac ako desať rokov a v prvých dňoch vojny sa pridal k Ozbrojeným silám Ukrajiny, aby hrdinsky bránil Ukrajinu, ktorú miloval viac ako čokoľvek! V dôsledku toho vymenil baletné piškóty za vojenské bagandže a hudbu jeho obľúbených vystúpení nahradil zvuk mínometnej paľby,“ uviedla opera.

Rostyslav Yanchyshen, a ballet dancer with the Odesa Opera and Ballet Theater, was killed in the battles for Ukraine’s freedom and independence.
Eternal glory to the Hero! pic.twitter.com/IQSfEYJTAR
— Defense of Ukraine (@DefenceU) April 21, 2023

„Bystrý, talentovaný, slušný a inteligentný muž. Bol jedným z prvých, ktorí išli brániť svoju vlasť! Nie na základe povolania, nie na základe rozkazu, ale z vlastného rozhodnutia,“ skonštatoval šéf baletu Harri Sevojan.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský vojak, Úmrtie, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Počas bojov zahynul na fronte sólista baletu Odeskej opery, k armáde sa pridal hneď na začiatku vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch

Zamietol tak pokusy štátov, ktoré chceli zablokovať túto možnosť pre jeho rolu pri nepokojoch v Kapitole v januári 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *