Home / SVET / Obvinenie z neúmyselného zabitia voči hercovi Alecovi Baldwinovi stiahnu, vyšetrovanie sa však ešte neskončilo

Obvinenie z neúmyselného zabitia voči hercovi Alecovi Baldwinovi stiahnu, vyšetrovanie sa však ešte neskončilo

21.4.2023 (SITA.sk) – Prokurátori vo štvrtok oznámili, že stiahnu obvinenie voči hercovi Alecovi Baldwinovi z neúmyselného zabitia v prípade smrteľného postrelenia kameramanky pri nakrúcaní westernu Rust v roku 2021. Upozornili však, že vyšetrovanie sa neskončilo a herec ešte nie je oslobodený.

Špeciálni prokurátori Kari Morrisey a Jason Lewis oznámili rozhodnutie zrušiť obvinenie z trestného činu po tom, ako „sa objavili nové skutočnosti, ktoré si vyžadujú ďalšie vyšetrovanie a forenznú analýzu“. Ďalšie podrobnosti pritom neuviedli. Obvinenie z neúmyselného zabitia voči zbrojmajsterke Hannah Gutierrez-Reed podľa nich zostáva nezmenené.

Halyna Hutchins zomrela 21. októbra 2021 v nemocnici v Novom Mexiku po tom, ako na ňu Baldwin počas skúšky na Bonanza Creek Ranch neďaleko Santa Fe vystrelil zo zbraňovej rekvizity a zasiahol ju do hrudníka.

Viac k témam: Herec, obvinenie zo zabitia, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Obvinenie z neúmyselného zabitia voči hercovi Alecovi Baldwinovi stiahnu, vyšetrovanie sa však ešte neskončilo © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bude najnovšia americká pomoc pre Ukrajinu posledná?

Anton Hofreiter hovorí, že americká podpora Ukrajine sa stala príliš neistá vzhľadom na to, ako dlho bolo schvaľovanie ostatného balíka v slepej uličke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *