Home / SVET / Minister zahraničných vecí Kuleba neskrýva frustráciu z meškajúceho plánu EÚ na obstaranie munície pre Ukrajinu

Minister zahraničných vecí Kuleba neskrýva frustráciu z meškajúceho plánu EÚ na obstaranie munície pre Ukrajinu

20.4.2023 (SITA.sk) – Šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba priznal, že je „frustrovaný“ z meškania plánu Európskej únie na obstarávanie munície pre Ukrajinu. Referuje o tom web Kyiv Independent. „Je to test, či má EÚ strategickú autonómiu pri prijímaní nových zásadných bezpečnostných rozhodnutí. Pre Ukrajinu sa cena nečinnosti meria v ľudských životoch,“ uviedol Kuleba na Twitteri.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hoci EÚ schválila obstaranie milióna delostreleckých nábojov pre Ukrajinu už 20. marca, členské štáty sa stále sporia o niektoré detaily plánu. Jeden z hlavných sporných bodov sa týka financovania výrobcov z EÚ a toho, do akej miery by sa krajiny ako USA a Spojené kráľovstvo mali podieľať na obstarávaní.

Plán EÚ pozostáva z troch etáp, a to presunu existujúcich delostreleckých nábojov z výzbroje krajín EÚ, spoločných nákupov munície a výroby zvyšného potrebného množstva delostreleckých nábojov.

Viac k témam: Munícia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Minister zahraničných vecí Kuleba neskrýva frustráciu z meškajúceho plánu EÚ na obstaranie munície pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Top foto dňa (17. jún 2024): Pellegrini na samite EÚ, Slovan Bratislava u primátora Valla či pohreb viceprezidenta Malawi

Pondelok očami fotografov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *