Home / SVET / V tureckých teritoriálnych vodách obnovia inšpekcie lodí s ukrajinským obilím, Rusko inšpekciám bráni

V tureckých teritoriálnych vodách obnovia inšpekcie lodí s ukrajinským obilím, Rusko inšpekciám bráni

19.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský minister pre infraštruktúru Oleksandr Kubrakov v stredu oznámil, že po rokovaní s tureckým ministrom obrany Hulusim Akarom sa dosiahla dohoda o obnovení registrácií a inšpekcií lodí prichádzajúcich po náklad ukrajinského obilia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Kubrakova sa v pondelok a utorok v tureckých teritoriálnych vodách neuskutočnili nijaké inšpekcie lodí s ukrajinským obilím. Ukrajinská strana v utorok navrhla aspoň dve inšpekcie prichádzajúcich aj odchádzajúcich lodí, čo turecká strana tiež podporila. Avšak Rusko inšpekciám zabránilo. Informuje o tom web Kyev Independent.

„Napriek tomu, že inšpekcie lodí sa obnovia, budeme pokračovať v konzultáciách s OSN a Tureckom o spôsoboch zaručenia úplnej implementácie obilnej dohody v súlade so záväzkami všetkých strán,“ uviedol ukrajinský minister pre infraštruktúru.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – V tureckých teritoriálnych vodách obnovia inšpekcie lodí s ukrajinským obilím, Rusko inšpekciám bráni © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plaváková označila situáciu okolo šéfa parlamentu za zvláštnu a je toho názoru, že koalícia sa nevie dohodnúť

Lucia Plaváková poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *