Home / SVET / Na východe krajiny sa už začali protiofenzívne opatrenia ukrajinskej armády

Na východe krajiny sa už začali protiofenzívne opatrenia ukrajinskej armády

19.4.2023 (SITA.sk) – Na východe Ukrajiny už trvajú protiofenzívne akcie ukrajinských ozbrojených síl. Ako informuje web Ukrajinská pravda, tvrdí to námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová.

Komplexná akcia

Tá uviedla, že protiofenzíva by sa nemala zredukovať na nejaké aktívne útočné akcie a konkrétne dátumy. Podotkla, že predstavuje komplex opatrení a niektoré sa už začali vo východnej časti krajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Netreba verejne redukovať protiofenzívu len na nejaké aktívne útočné akcie, pretože strategickým cieľom ozbrojených síl je oslobodiť všetky naše územia a zastaviť nepriateľa pri jeho útočných akciách,“ povedala Maľarová.

Rozhodnutia v krátkom čase

Doplnila taktiež, že opatrenia zahŕňajú prípravu techniky, ľudí, záloh, formovanie taktiky vrátane plánov A, B či C. „Treba si uvedomiť, že takéto rozhodnutia sa robia vo veľmi krátkom čase, nie za mesiac či dva.“

„Plán je nakoniec zvolený tak, aby nepriateľ nemohol reagovať. Musíte pochopiť, že dnes ozbrojené sily nepripravujú jednu vec konkrétnym smerom,“ skonštatovala Maľarová.

Viac k témam: protiofenzíva, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Na východe krajiny sa už začali protiofenzívne opatrenia ukrajinskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Americký balík pomoci Ukrajine bude väčší, nedostane len delostrelectvo a protivzdušnú obranu

Spomenutú pomoc v sobotu schválila Snemovňa reprezentantov a očakáva sa, že v utorok jej dá zelenú aj Senát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *