Home / SVET / Moskovský súd zamietol odvolanie zadržaného reportéra Wall Street Journalu

Moskovský súd zamietol odvolanie zadržaného reportéra Wall Street Journalu

18.4.2023 (SITA.sk) – Moskovský mestský súd potvrdil podmienky zadržania reportéra denníka Wall Street Journal Evana Gershkovicha. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Američan sa v utorok dostavil na pojednávanie, aby sa odvolal proti podmienkam svojho zadržania, pričom žiadal, aby jeho vyšetrovacia väzba bola v domácom väzení, a nie vo väzení.

Žiadajú jeho prepustenie

Veľvyslankyňa Spojených štátov v Rusku Lynne Tracy podľa vlastných slov v pondelok s Gershkovichom hovorila a je podľa nej naďalej silný a má dobrý zdravotný stav.

„Obvinenia proti Evanovi sú neopodstatnené a vyzývame Ruskú federáciu, aby ho okamžite prepustila,“ vyjadrila sa v utorok po tom, ako súd vyniesol rozhodnutie.

Prvý zadržaný americký reportér

Gershkovicha zatkli 29. marca v Jekaterinburgu. FSB ho obvinila zo snahy získať tajné informácie o ruskej továrni na zbrane. Gershkovich je prvý reportér amerického média, ktorého od studenej vojny v Rusku zadržali pre obvinenia zo špionáže. V Moskve ho držia v dvojmesačnej vyšetrovacej väzbe.

Americké ministerstvo zahraničných vecí Gershkovicha označilo za neoprávnene zadržiavaného, čo zdôrazňuje vyhlásenia americkej vlády, podľa ktorých sú obvinenia novinára zo špionáže nepodložené a zároveň ju oprávňuje, aby preskúmala všetky možnosti na dosiahnutie jeho prepustenia.

Viac k témam: Novinár, Súdy, zadržanie reportéra
Zdroj: SITA.sk – Moskovský súd zamietol odvolanie zadržaného reportéra Wall Street Journalu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mier za ruských podmienok nebude znamenať koniec ľudského utrpenia, uviedla estónska premiérka Kallasová

Kallasová priznala, že západných spojencov treba čoraz viac presviedčať o potrebe podpory Ukrajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *