Home / SVET / Moskovský súd zamietol odvolanie zadržaného reportéra Wall Street Journalu

Moskovský súd zamietol odvolanie zadržaného reportéra Wall Street Journalu

18.4.2023 (SITA.sk) – Moskovský mestský súd potvrdil podmienky zadržania reportéra denníka Wall Street Journal Evana Gershkovicha. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Američan sa v utorok dostavil na pojednávanie, aby sa odvolal proti podmienkam svojho zadržania, pričom žiadal, aby jeho vyšetrovacia väzba bola v domácom väzení, a nie vo väzení.

Žiadajú jeho prepustenie

Veľvyslankyňa Spojených štátov v Rusku Lynne Tracy podľa vlastných slov v pondelok s Gershkovichom hovorila a je podľa nej naďalej silný a má dobrý zdravotný stav.

„Obvinenia proti Evanovi sú neopodstatnené a vyzývame Ruskú federáciu, aby ho okamžite prepustila,“ vyjadrila sa v utorok po tom, ako súd vyniesol rozhodnutie.

Prvý zadržaný americký reportér

Gershkovicha zatkli 29. marca v Jekaterinburgu. FSB ho obvinila zo snahy získať tajné informácie o ruskej továrni na zbrane. Gershkovich je prvý reportér amerického média, ktorého od studenej vojny v Rusku zadržali pre obvinenia zo špionáže. V Moskve ho držia v dvojmesačnej vyšetrovacej väzbe.

Americké ministerstvo zahraničných vecí Gershkovicha označilo za neoprávnene zadržiavaného, čo zdôrazňuje vyhlásenia americkej vlády, podľa ktorých sú obvinenia novinára zo špionáže nepodložené a zároveň ju oprávňuje, aby preskúmala všetky možnosti na dosiahnutie jeho prepustenia.

Viac k témam: Novinár, Súdy, zadržanie reportéra
Zdroj: SITA.sk – Moskovský súd zamietol odvolanie zadržaného reportéra Wall Street Journalu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V kanáli v Benátkach sa objavila fosforescenčná zelená škvrna (foto)

Polícia aj orgány pre životné prostredie zisťujú, čo je zdrojom tejto škvrny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *