Home / SLOVENSKO / KDH vyzýva Naďa, aby vysvetlil meškanie rekonštrukcie letiska Sliač. Hrozí problém so stíhačkami F-16

KDH vyzýva Naďa, aby vysvetlil meškanie rekonštrukcie letiska Sliač. Hrozí problém so stíhačkami F-16

18.4.2023 (SITA.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyzvalo povereného ministra obrany Jaroslava Naďa (Demokrati), aby vysvetlil meškanie rekonštrukcie letiska Sliač. KDH je názoru, že ak sa rekonštrukcia nestihne, tak nebude možné využívať americké stíhacie lietadlá F-16 v plnom rozsahu ako aj zabezpečovať vzdušný priestor Slovenska vlastnými stíhačkami.

KDH preto požaduje od ministra obrany vysvetlenie, ako chce danú situáciu riešiť a kto bude strážiť slovenský vzdušný priestor v prípade, že nebude Slovensko schopné prijať stíhačky F-16. KDH o tom informovalo v tlačovej správe.

KDH súčasne upozornilo, že pôvodný termín na dokončenie rekonštrukcie bol v roku 2022 s tým, že rezort obrany uviedol, že jej neuskutočnenie by spôsobovalo obmedzenia pri prevádzke novej leteckej techniky.

„Pripomíname, že dodávka stíhacích lietadiel F-16 sa oneskorila a teda ministerstvo malo o jeden celý rok na rekonštrukciu viac, ako pôvodne predpokladalo,“ doplnili kresťanskí demokrati.

Viac k témam: Letecká základňa Sliač, Stíhačky F-16
Zdroj: SITA.sk – KDH vyzýva Naďa, aby vysvetlil meškanie rekonštrukcie letiska Sliač. Hrozí problém so stíhačkami F-16 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nastavenie odchodu z biznisu je majstrovská zručnosť, väčšina majiteľov ju nevie využiť

Tohtoročné leto patrilo nielen dovolenkám, ale aj krachom firiem. Podľa údajov spoločnosti FinStat v auguste bolo v konkurznom konaní 71 firiem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *