Home / SVET / Dostávame rozkazy zabíjať aj ženy a deti, mal povedať ruský vojak svojej manželke

Dostávame rozkazy zabíjať aj ženy a deti, mal povedať ruský vojak svojej manželke

17.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) zverejnila zachytený rozhovor medzi ruským vojakom a jeho manželkou, z ktorého vyplýva, že okupanti dostávajú rozkazy zabíjať aj ženy a deti, a že sú pripravení takéto rozkazy vykonať. Referuje o tom web SBU.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Museli sme zabiť neplnoletých, ženy, všetkých,“ vraví v odpočutom rozhovore so svojou ženou ruský vojak, ktorého poslali na front v decembri. Ďalej tvrdí, že „vo všeobecnosti to bolo jednoduché“ a stačilo len strieľať. Následne manželke vraví, že idú ďalej robiť „čistky“. Zdalo sa, že samotná žena nebola z rozprávania svojho muža vôbec šokovaná či zdesená.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

SBU na margo tohto rozhovoru uviedla, že ukrajinskí obrancovia vynaložia maximálne úsilie, aby Rusi čím skôr odišli preč z Ukrajiny a „výlučne v čiernych vreciach“. „Robíme všetko pre to, aby sme všetkých ruských vojnových zločincov postavili pred súd,“ uviedla SBU.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Dostávame rozkazy zabíjať aj ženy a deti, mal povedať ruský vojak svojej manželke © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemecko odpovedalo na krok Ruska a nariadilo zatvoriť štyri z piatich ruských konzulátov

Ruská vláda nedávno oznámila, že v Rusku smie zostať maximálne 350 nemeckých vládnych úradníkov vrátane tých, ktorí pracujú v kultúrnych inštitúciách a školách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *