Home / šport / Hokej / Veľa mladých hráčov si podľa Šatana pýta miestenku na MS v hokeji 2023, vraj to bude zaujímavý boj

Veľa mladých hráčov si podľa Šatana pýta miestenku na MS v hokeji 2023, vraj to bude zaujímavý boj

16.4.2023 (SITA.sk) – Slovenskí hokejoví reprezentanti vstúpili do prípravy na blížiace sa majstrovstvá sveta vo Fínsku a Lotyšsku víťazným dvojzápasom proti Švajčiarom. Po piatkovom triumfe 2:0 vo Vispe zvíťazili nad týmto súperom aj o deň neskôr v Porrentruy (3:2 po predĺžení).

Nedostatky sa dajú odstrániť

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a generálny manažér národného mužstva Miroslav Šatan bol s účinkovaním tímu vo Švajčiarsku spokojný. Priznal, že úvod prípravy so sebou priniesol aj nedostatky, ale tie sa do začiatku šampionátu dajú odstrániť.

„Výsledky sa nám páčia. Nie je vždy jednoduché vyhrať obidva zápasy so Švajčiarmi. Napriek tomu, že je ešte len začiatok prípravy a mužstvo sa bude postupne meniť, podalo dobré výkony a my sme s výsledkami aj s hrou spokojní,“ povedal Šatan podľa webu hockeyslovakia.sk.

Mladí hráči si pýtajú miestenku

V nasledujúcom týždni, ktorý vyvrcholí dvojzápasom s Českou republikou, káder nikto neopustí.

„V oboch zápasoch sme mali v bránke mladých neskúsených brankárov. Podali veľmi dobre výkony, takže tréneri budú musieť poriadne premýšľať, koho vyberú ďalej a to je pre nás pozitívne. Veľa mladých hráčov si pýta miestenku na majstrovstvá sveta. Náš hráčsky tím sa tento týždeň ešte nezmení, pravdepodobne sa rozšíri až v týždni po zápasoch s Českom. Boj o miestenky bude zaujímavý,“ dodal Šatan.

V pondelok sa tím zíde opäť v Bratislave. Po sérii tréningových jednotiek odohrá dva prípravné zápasy. Najprv 20. apríla o 17:00 a potom aj 21. apríla v tom istom čase. V oboch prípadoch bude dejiskom zápasu Zimný štadión Ostrava-Poruba.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2023, Prípravné zápasy
Zdroj: SITA.sk – Veľa mladých hráčov si podľa Šatana pýta miestenku na MS v hokeji 2023, vraj to bude zaujímavý boj © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fehérváriho v NHL povedie najmladší tréner v súťaži, Washington Capitals má nového kormidelníka

Zmena na poste kormidelníka sa udiala aj v tíme Nashville Predators, kde vedenie odvolalo Johna Hynesa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *