Home / SVET / Ukrajinská armáda odrazila viac ako 60 ruských útokov a straty vojakov na strane Moskvy sa vyšplhali nad 182-tisíc

Ukrajinská armáda odrazila viac ako 60 ruských útokov a straty vojakov na strane Moskvy sa vyšplhali nad 182-tisíc

16.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda odrazila počas uplynulého dňa viac ako 60 ruských útokov. Uviedol to generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl, podľa ktorého tiež zostrelili ruské bojové lietadlo Su-25. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Útoky na civilnú infraštruktúru

Generálny štáb vo svojom pravidelnom hlásení uviedol, že Rusi podnikli 28 vzdušných a šesť raketových útokov a vykonali 38 útokov zo salvových raketometov na pozície ukrajinských vojakov a civilnú infraštruktúru.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko podľa neho sústreďuje svoje hlavné úsilie na frontoch pri Lymane, Avdijivke, Bachmute a Marinke, pričom posledné dva sú v epicentre bojov.

Padlo viac ako 500 vojakov

Štáb tiež tvrdí, že v priebehu soboty ukrajinské sily zničili Rusku štyri tanky, desať delostreleckých systémov, tri salvové raketomety či jeden systém protivzdušnej obrany. Rusko tiež podľa neho prišlo o 520 vojakov.

Ruské straty na životoch sa tak podľa Kyjeva vyšplhali na 182 070.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda odrazila viac ako 60 ruských útokov a straty vojakov na strane Moskvy sa vyšplhali nad 182-tisíc © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Briti zvažujú presun výcviku vojakov na Ukrajinu, pre Rusov budú inštruktori legálnym cieľom, tvrdí Medvedev

Spojené kráľovstvo a ostatní členovia NATO sa doteraz vyhýbali zriadeniu vojenskej prítomnosti na Ukrajine, aby znížili riziko priameho konfliktu s Ruskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *