Home / SLOVENSKO / Okresný súd v Bratislave poslal do väzby troch mladých páchateľov, ktorí boli obvinený z lúpežného prepadnutia

Okresný súd v Bratislave poslal do väzby troch mladých páchateľov, ktorí boli obvinený z lúpežného prepadnutia

15.4.2023 (SITA.sk) – Sudcu Okresného súdu Bratislava I v piatok rozhodol o umiestnení 20-ročného Richarda R., 19-ročného Matúša L. a 17-ročného Andreja M., obvinených zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva a porušovania domovej slobody, do väzby.

Pod hrozbou použitia zbrane

Podľa doposiaľ zistených informácií trojica ešte 4. apríla okolo 19:30 zazvonila na zvonček bytu na Žilinskej ulici v Bratislave, po otvorení dverí vošli obvinení dovnútra a pod hrozbou použitia zbrane zobrali mužovi v byte kľúče od trezoru.

Z neho odcudzili približne 10-tisíc eur. Spolu s hotovosťou si odniesli aj viacero kusov elektroniky a rôzne značkové topánky vyššej hodnoty.

Najmladšiemu znížili trest na polovicu

Policajné hliadky v utorok 11. apríla zadržali na ulici Dostojevského rad dve podozrivé osoby, pričom došlo aj k útoku na verejného činiteľa, na základe čoho začal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava I trestné stíhanie. Nasledujúci deň policajti zadržali tretieho podozrivého.

Obvinenému 20-ročnému Richardovi R., 19-ročnému Matúšovi L. a 17-ročnému mladistvému Andrejovi M. hrozí v prípade preukázania viny pred súdom trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. U mladistvého sa dĺžka trestu odňatia slobody znižuje na polovicu.

Viac k témam: Lúpežné prepadnutie, Trestné stíhanie, Väzba, Vyhrážanie
Zdroj: SITA.sk – Okresný súd v Bratislave poslal do väzby troch mladých páchateľov, ktorí boli obvinený z lúpežného prepadnutia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Keby bol Blaha ruský agent, tak by to nerobil inak, ako to robí. Politológ sa vyjadril aj k možnej manipulácii volieb

Podľa politológa Koziaka je dokázané, že Rusko ovplyvňuje voľby v iných krajinách tým, že pomáha financovať politické strany alebo politikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *