Home / SLOVENSKO / Policajti dostali prvé autá s novým dizajnom, podľa Hamrana je ich obmena na mieste (foto)

Policajti dostali prvé autá s novým dizajnom, podľa Hamrana je ich obmena na mieste (foto)

13.4.2023 (SITA.sk) – Policajti majú k dispozícii prvé nové autá aj s novým šedo-modro-žltým dizajnom. Ako vo štvrtok pre médiá povedal poverený minister vnútra Roman Mikulec, ide o prvých 37 vozidiel z plánovaných 150.

Hodnota vozidiel predstavuje 3,4 milióna eur aj s DPH. „Drvivá väčšina vozidiel pôjde do výkonu v nových polepoch,“ povedal minister s tým, že autá budú nasadené v rámci celého územia SR. „Je to vec, ktorú policajti naozaj reálne potrebujú,“ doplnil Mikulec na margo vozidiel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MV SR: Nové policajné vozidlá ministerstva (fotografie)

Podľa policajného prezidenta Štefana Hamrana má momentálne viac ako polovica policajných áut najazdených 250-tisíc a viac kilometrov, preto je ich obmena na mieste. „Dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni pracujeme práve v služobných vozidlách,“ zdôraznil Hamran.

Dúfa, že nové polepy sa postupne dostanú do vedomia občanov. „Tento systém korešponduje aj s krokmi iných vyspelých polícii v krajinách Európskej únie,“ dodal policajný prezident.

Viac k témam: Minister vnútra SR, policajné autá, Prezident Policajného zboru SR
Zdroj: SITA.sk – Policajti dostali prvé autá s novým dizajnom, podľa Hamrana je ich obmena na mieste (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Keby bol Blaha ruský agent, tak by to nerobil inak, ako to robí. Politológ sa vyjadril aj k možnej manipulácii volieb

Podľa politológa Koziaka je dokázané, že Rusko ovplyvňuje voľby v iných krajinách tým, že pomáha financovať politické strany alebo politikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *