Home / SLOVENSKO / V popradských predajniach dnes Kaufland vymenil sladkosti za jablká

V popradských predajniach dnes Kaufland vymenil sladkosti za jablká

13.4.2023 (SITA.sk) – Týmto gestom chcel reťazec poukázať na dôležitosť zdravej výživy. Popradských zákazníkov prekvapil tým, že demontoval tradičné stojany s cigaretami a regály so sladkosťami a žuvačkami pri niektorých pokladniciach a nahradil ich jablkami zo Slovenska.

Podľa štatistík z roku 2021 takmer polovica dospelej populácie na Slovensku denne prijme menej ako jeden kus ovocia alebo zeleniny. Naše zdravie je pritom zo 40 % ovplyvňované stravou. Aj preto Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odporúča konzumovať minimálne 400 g čerstvého ovocia a zeleniny denne, ideálne rozložených do piatich menších dávok, na čo by sme nemali zabúdať pri pravidelných nákupoch potravín.

„Prostredníctvom tejto aktivity chceme motivovať našich zákazníkov k pestrejšiemu a vyváženejšiemu stravovaniu. Aj preto im k dnešnému nákupu v predajniach v Poprade darujeme chutné slovenské jablko ako inšpiráciu na zlepšenie ich stravovacích návykov,“ hovorí Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland Slovenská republika v.o.s.

Osveta ohľadom zdravej výživy je súčasťou komplexnej stratégie reťazca „Kaufland za zdravú výživu“, v rámci ktorej sa snaží upozorniť verejnosť na aktuálny problém s nezdravým a nevyvážením stravovaním nielen u dospelých, ale aj u detí. Podľa aktuálnych štatistík za rok 2022 máme na Slovensku viac ako 12 000 detí, ktoré trpia obezitou.

Aj preto reťazec kladie veľký dôraz na vzdelávanie detí v oblasti zdravej výživy, aby lepšie rozumeli tomu, ako jedlo ovplyvňuje ich zdravie. Prostredníctvom projektu Čerstvé hlavičky, ktorý prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, slovenským školákom a škôlkarom venoval počas štyroch rokov už viac ako 500 ton čerstvého ovocia a zeleniny, čo predstavuje 9 kíl na žiaka počas celého školského roka.

Pre zdravie detí i dospelých je však okrem konzumácie pestrej stravy nesmierne dôležitý aj pravidelný pohyb. Preto reťazec začal s budovaním K Parkov, kde sa mladí môžu stretávať a spoločne si zašportovať na čerstvom vzduchu.

Informačný servis

Viac k témam: Jablká, PR, Zdravá výživa
Zdroj: SITA.sk – V popradských predajniach dnes Kaufland vymenil sladkosti za jablká © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa viac než dvetisícštyristo ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *