Home / SLOVENSKO / NAKA zasahovala v Španej Doline, vykonala akciu Rota (foto)

NAKA zasahovala v Španej Doline, vykonala akciu Rota (foto)

12.4.2023 (SITA.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v pondelok 10. apríla v Španej Doline v okrese Banská Bystrica. Išlo o policajnú akciu s krycím názvom Rota, ktorá bola zameraná na zadokumentovanie trestnej činnosti nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Obchodovanie so zbraňami

Informuje o tom v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková. Pri akcii bol zadržaná jedna osoba, ktorú v utorok 11. apríla vyšetrovateľ NAKA po vykonaní procesných úkonov obvinil z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Počas akcie policajti prehľadali byt, vozidlo a garáž. „Pri prehliadkach sme zaistili dlhú guľovú zbraň, krátku strelnú zbraň zn. Glock 19 a desiatky kusov streliva. Rovnako sme zaistili protitankovú zbraň, protitankový granát, delostreleckú mínu kalibru 60 mm, takmer 300 kusov streliva, množstvo strelného prachu, hlaveň a puzdro záveru mauserového typu, protitankovú mínu,“ uviedla Barinková.

NAKA rozšíri trestné stíhanie

Počas prehliadok zaistili aj desiatky kusov rôznych typov strelných zbraní a ich súčastí, viac ako 500 kusov streliva, výbušnín a výbušných hromadne účinných zbraní a ich súčastí.

Zaistené zbrane, súčiastky zbraní a výbušniny budú skúmať znalci z Kriminalisticko-expertízneho ústavu v Banskej Bystrici. Je predpoklad, že vyšetrovateľ NAKA rozšíri trestné stíhanie, resp. zmení právnu kvalifikáciu konania obvineného. Vyšetrovateľ už spracoval podnet na jeho vzatie do väzby, ktorý predložil na Okresnú prokuratúru Banská Bystrica.

Viac k témam: Krimi, Nelegálne zbrane, Obchod so zbraňami, Trestná činnosť
Zdroj: SITA.sk – NAKA zasahovala v Španej Doline, vykonala akciu Rota (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Keby bol Blaha ruský agent, tak by to nerobil inak, ako to robí. Politológ sa vyjadril aj k možnej manipulácii volieb

Podľa politológa Koziaka je dokázané, že Rusko ovplyvňuje voľby v iných krajinách tým, že pomáha financovať politické strany alebo politikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *