Home / SLOVENSKO / Vláda schválila začatie stavby metrologického zabezpečenia na Sliači pre lietadlá F-16, náklady presiahnu šesť miliónov eur

Vláda schválila začatie stavby metrologického zabezpečenia na Sliači pre lietadlá F-16, náklady presiahnu šesť miliónov eur

12.4.2023 (SITA.sk) – V súvislosti s nákupom novej leteckej techniky F-16 bude zabezpečené vykonávanie metrologických činností podľa špecifických požiadaviek dodávateľa na prevádzku a údržbu techniky, ktoré nie je možné vykonávať v jestvujúcich metrologických pracoviskách. Vláda SR v stredu  preto schválila návrh na začatie obstarávania stavby Sliač – metrologické zabezpečenie pre F-16.

Realizačné náklady

Ako spresnilo Ministerstvo obrany (MO) SR, podľa vypracovanej projektovej dokumentácie pre stavebné konanie a realizáciu stavby a vykonanom ekonomickom hodnotení Útvarom hodnoty za peniaze sú predpokladané realizačné náklady vo výške 6 809 821 eur vrátane DPH bez odborného autorského dohľadu.

Prostriedky na zabezpečenie investičnej akcie sú alokované pre kapitolu Ministerstva obrany Slovenskej republiky v kapitole Všeobecná pokladničná správa v súlade s Návrhom rozpočtu verejnej správy na roky 2023 až 2025,“ uviedlo MO SR v predloženom materiáli. Schválením materiálu vládou tak budú finančné prostriedky rozpočtovým opatrením uvoľnené kapitole MO SR.

Prevádzkovanie lietadiel F-16

Dôvodom realizácie investičnej akcie je potreba zabezpečenia technickej podpory pre prevádzkovanie lietadiel F-16. Predmetom pripravovanej investičnej akcie je výstavba objektu metrológie v areáli 81. krídla Sliač. Plánujú tu vytvoriť nové administratívne priestory, priestory kalibrácií a opráv C/R, podporné priestory a technologické priestory.

Pred začatím výstavby je potrebné vykonať prípravu územia, ktorá zahŕňa asanáciu troch pozemných stavebných objektov, oceľovej brány a časti oceľového oplotenia, mechanickej závory a vybúranie betónových spevnených plôch.

Výber zhotoviteľa stavebných prác bude zabezpečený prostredníctvom Úradu pre investície a akvizície Ministerstva obrany SR. Predpokladaný termín začatia výstavby je v roku 2023 a predpokladaný termín ukončenia je v roku 2024. Výška nákladov na realizáciu stavby, ako aj termín ukončenia realizácie stavby, budú spresnené v procese verejného obstarávania.

Viac k témam: Investície, Letecká základňa Sliač, Lietadlo F-16
Zdroj: SITA.sk – Vláda schválila začatie stavby metrologického zabezpečenia na Sliači pre lietadlá F-16, náklady presiahnu šesť miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

O novom predsedovi strany Hlas-SD rozhodne snem, ten sa bude konať 1. júna v Košiciach

Matúš Šutaj Eštok zdôraznil, že chcú, aby Hlas prežil odchod svojho predsedu Petra Pellegriniho, ktorý bol nedávno zvolený za prezidenta SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *