Home / SVET / Zamestnávatelia v Amerike zvýšili počet pracovníkov o niekoľko desiatok tisíc, FED môže v najbližších mesiacoch opäť pokračovať vo zvyšovaní úrokovej sadzby

Zamestnávatelia v Amerike zvýšili počet pracovníkov o niekoľko desiatok tisíc, FED môže v najbližších mesiacoch opäť pokračovať vo zvyšovaní úrokovej sadzby

7.4.2023 (SITA.sk) – Americkí zamestnávatelia v marci zvýšili počet pracovníkov o 236-tisíc, čo je odrazom odolného trhu práce a naznačuje, že Federálny rezervný systém (Fed) môže v nadchádzajúcich mesiacoch vidieť potrebu pokračovať vo zvyšovaní úrokových sadzieb.

Marcový nárast pracovných miest môže viesť Fed k záveru, že tempo náboru zamestnancov naďalej vytvára tlak na zvyšovanie miezd a infláciu a že je potrebné ďalšie zvyšovanie sadzieb.

Miera nezamestnanosti klesla v marci na 3,5 %, čo nie je ďaleko nad 53-ročným minimom 3,4 % stanoveným v januári.

Piatková vládna správa naznačila, že ekonomika a trh práce zostanú na pevných základoch napriek deviatim zvýšeniam sadzieb v podaní Fed-u za ostatný rok.

Zdroj: SITA.sk – Zamestnávatelia v Amerike zvýšili počet pracovníkov o niekoľko desiatok tisíc, FED môže v najbližších mesiacoch opäť pokračovať vo zvyšovaní úrokovej sadzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Navaľnyj trávil čas na samotke písaním sarkastických požiadaviek vedeniu väznice, zamietli mu balalajku aj kenguru

Navaľného 6. júna čaká ďalšie pojednávanie pre proces na základe obvinenia z extrémizmu. To by ho mohlo udržať vo väzení na 30 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *