Home / SVET / Putin vraví, že pre ťažkú medzinárodnú situáciu a rastúce napätie, budujú Rusko a Bielorusko vojenskú spoluprácu

Putin vraví, že pre ťažkú medzinárodnú situáciu a rastúce napätie, budujú Rusko a Bielorusko vojenskú spoluprácu

6.4.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin vo štvrtok povedal, že Rusko a Bielorusko budú pokračovať v rozvoji vojenskej spolupráce vzhľadom na „zložitú medzinárodnú situáciu“ a „rastúce napätie“ pozdĺž ich vonkajších hraníc. Referuje o tom spravodajský web CNN.

„Ruská federácia a Bielorusko budujú spoluprácu v oblasti obrany a bezpečnosti, expandujú v rámci vojensko-technickej oblasti. Toto je obzvlášť dôležité na pozadí ťažkej medzinárodnej situácie,“ povedal Putin počas zasadnutia Najvyššej štátnej rady Zväzu Ruska a Bieloruska, ktoré sa konalo v Kremli.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Bezpečnostná koncepcia štátu Únie má formulovať základné úlohy našej interakcie vo svetle rastúceho napätia na vonkajších hraniciach našich štátov, sankcií a informačnej vojny, ktoré sú proti nám rozpútané,“ povedal Putin.

Minulý mesiac Putin oznámil, že plánuje rozmiestniť taktické jadrové zbrane v Bielorusku, odkiaľ organizoval časť svojej rozsiahlej invázie na Ukrajinu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zväz Ruska a Bieloruska
Zdroj: SITA.sk – Putin vraví, že pre ťažkú medzinárodnú situáciu a rastúce napätie, budujú Rusko a Bielorusko vojenskú spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Navaľnyj trávil čas na samotke písaním sarkastických požiadaviek vedeniu väznice, zamietli mu balalajku aj kenguru

Navaľného 6. júna čaká ďalšie pojednávanie pre proces na základe obvinenia z extrémizmu. To by ho mohlo udržať vo väzení na 30 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *