Home / SLOVENSKO / Danko rokoval s Radačovským o spoločnom postupe do volieb, chce vytvoriť opozičný blok

Danko rokoval s Radačovským o spoločnom postupe do volieb, chce vytvoriť opozičný blok

6.4.2023 (SITA.sk) – Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko vo štvrtok rokoval s predsedom strany Slovenský patriot a europoslancom Miroslavom Radačovským o spoločnom postupe do volieb.

Ako napísal Danko na sociálnej sieti, kde zverejnil aj fotku s Radačovským, „symbolicky sme si dali obed v bývalom Kryme na Šafárikovom námestí v Bratislave. Prešli sme mnoho oblastí a som presvedčený, že sa dohodneme na spoločnom postupe“.

Šéf národniarov sa usiluje o vytvorenie slovenského opozičného bloku s cieľom, aby neprepadli hlasy voličov. Podľa webstránky SNS majú blok tvoriť „národovci, socialisti, komunisti, patrioti“.

O spájaní síl už Danko rokoval aj s nezaradeným poslancom Národnej rady SR Tomášom Tarabom (Život-NS), Rudolfom Huliakom (Národná koalícia), predsedom Socialistov.sk Artúrom Bekmatovom a ďalšími. Taraba nedávno uviedol, že spoločný postup do parlamentných volieb so Slovenskou národnou stranou oznámi pravdepodobne po Veľkej noci.

Radačovský je bývalý popradský sudca, ktorý rozhodoval v súdnom spore Andreja Kisku. Je poslancom Európskeho parlamentu, kandidoval za Ľudovú stranu Naše Slovensko.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Danko rokoval s Radačovským o spoločnom postupe do volieb, chce vytvoriť opozičný blok © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Blanár kritizuje Ódora za neriešenie chlebových tém, vládu označil za vládu prezidentky

Poslanec Tomáš Valášek vyjadril nádej, že sa vláde podarí upokojiť aktuálnu situáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *