Home / SVET / Tornáda v rôznych častiach USA si vyžiadali už sedem mŕtvych, niekoľko ľudí je stále nezvestných (foto)

Tornáda v rôznych častiach USA si vyžiadali už sedem mŕtvych, niekoľko ľudí je stále nezvestných (foto)

1.4.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 1. apríla 2023, 19:00

Juh a Stredozápad Spojených štátov zasiahol masívny búrkový systém, ktorý do viacerých štátov priniesol tornáda a spôsobil škody.  Najmenej jedenásť ľudí v dôsledku extrémneho počasia zomrelo a desiatky utrpeli zranenia.

Najmenej jeden človek zomrel a viac ako dve desiatky utrpeli zranenia, niektorí ľudia kritické, keď sa tornádo prehnalo oblasťou mesta Little Rock v štáte Arkansas. Živel poničil aj mesto Wynne v severovýchodnom Arkansase, kde hlásia štyroch mŕtvych.

Niekoľko ľudí je stále nezvestných

Úrady v Belvidere v štáte Illinois informovali že počas tornáda sa zrútila strecha divadla, čo si vyžiadalo život jedného človeka a 28 zranených, z toho piatich vážne. V Apollo Theatre sa v tom čase konal heavy metalový koncert a dnu bolo 260 ľudí.

Búrka spôsobila tri úmrtia aj v susednej Indiane. Tornádo pravdepodobne zabilo ženu v severnej Alabame. Jedno úmrtie a štyri zranenia tiež potvrdili v štáte Mississippi.

Očakávajú ďalšie silné búrky

Pravdepodobne desiatky tornád v USA zasiahli prinajmenšom sedem štátov. Búrkový systém tiež do južnej časti oblasti známej ako Veľké Prérie priniesol prírodné požiare, na Hornom Stredozápade zase vznikli blizardové podmienky. Viaceré štáty hlásili výpadky prúdu, ktoré postihli desaťtisíce ľudí.

Americká Národná meteorologická služba (NWS) predpovedala nezvyčajne veľké prepuknutie búrok s potenciálom spôsobiť krupobitie, škodlivé poryvy vetra a silné tornáda, ktoré by sa mohli pohybovať na veľké vzdialenosti nad zemou. Ďalšie intenzívne búrky by sa mali objaviť aj v utorok.

Viac k témam: Extrémne počasie, Silné búrky, Tornádo
Zdroj: SITA.sk – Tornáda v rôznych častiach USA si vyžiadali už sedem mŕtvych, niekoľko ľudí je stále nezvestných (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina Európanov súhlasí s Macronovým názorom na Čínu a USA. Respondenti chcú sankcie pre Peking, ak bude dovávať zbrane Rusku

Väčšina ľudí želá, aby Európa zostala neutrálna v prípade akéhokoľvek konfliktu Spojených štátov a Číny súvisiaceho s Taiwanom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *