Home / SVET / Predsedníctvo Ruska v OSN je symbolická rana pre medzinárodné vzťahy, tvrdí Jerm

Predsedníctvo Ruska v OSN je symbolická rana pre medzinárodné vzťahy, tvrdí Jerm

1.4.2023 (SITA.sk) – Ruské predsedníctvo v Bezpečnostnej rade Organizácie Spojených národov (BR OSN) je symbolickou ranou pre medzinárodný poriadok. V sobotu to vyhlásil šéf úradu ukrajinského prezidenta Andrij Jermak, informuje spravodajský portál Sky News.

„Nie je to len hanba. Je to ďalšia symbolická rana pre systém medzinárodných vzťahov založený na pravidlách,“ napísal Jermak na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Rusko sa v sobotu ujíma mesačného rotujúceho predsedníctva bezpečnostného orgánu OSN, ktorého kompetencie zahŕňajú medzinárodný mier a riešenie konfliktov. Naposledy tento post zastávalo vo februári 2022, keď spustilo inváziu na Ukrajinu. Rusko je stály člen BR OSN.

Jermak v príspevku na Twitteri tiež nazval Irán teroristickým štátom. Kyjev a jeho spojenci obviňujú krajinu z toho, že dodáva Rusku stovky útočných dronov. Teherán tieto tvrdenia popiera.

Viac k témam: Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov (BR OSN)
Zdroj: SITA.sk – Predsedníctvo Ruska v OSN je symbolická rana pre medzinárodné vzťahy, tvrdí Jerm © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Grécko trápia vysoké teploty, v Aténach zatvárajú Akropolu a ďalšie pamiatky (foto)

Grécke ministerstvo kultúry uviedlo, že Akropola, ktorá je najobľúbenejšou starovekou pamiatkou v krajine, bude uzavretá od poludnia od 17:00.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *