Home / SLOVENSKO / Čaputová s estónskym prezidentom Karisom navštívia Spiš, v pláne má aj samit s Bidenom

Čaputová s estónskym prezidentom Karisom navštívia Spiš, v pláne má aj samit s Bidenom

29.3.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu predpoludním spoločne s estónskou hlavou štátu Alarom Karisom navštívia Spiš. Popoludní Čaputovú oboznámia s projektom výstavby domov v obci Kocerovce, do ktorého zapojili miestnu rómsku komunitu. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Online samit s Bidenom

Čaputová do konca týždňa úraduje z Košíc a v nasledujúcich dňoch zavíta aj do Bardejova, Prešova a Trebišova.

Keď sa v stredu vráti do metropoly východného Slovenska, navštívi tiež jedno z najvýznamnejších vedeckých pracovísk v Košiciach, a to laboratóriá Výskumného centra progresívnych materiálov a technológií PROMATECH.

Podvečer sa prezidentka pripojí k online Samitu pre demokraciu, ktorý organizuje americký prezident Joe Biden.

Návšteva Baziliky sv. Egídia

Vo štvrtok prezidentka navštívi Bardejov, kde sa stretne s predstaviteľmi samospráv bardejovského okresu a navštívi aj Baziliku sv. Egídia, ako aj zrekonštruovaný Františkánsky kláštor. Navštívi aj prevádzku spoločnosti Obuv-Špeciál, ktorá má dlhoročnú tradíciu výroby obuvi v Bardejove.

Popoludní prezidentka bude smerovať do Prešova, kde sa stretne s osobnosťami mesta a šarišského regiónu a večer sa zúčastní na Veľkonočnom koncerte Štátnej filharmónie Košice v Dome umenia. V piatok prezidentka príde do Trebišova, kde sa stretne s osobnosťami mesta a regiónu Dolný Zemplín.

Viac k témam: Americký prezident, Estónsky prezident, Prezidentka SR, Samit pre demokraciu
Zdroj: SITA.sk – Čaputová s estónskym prezidentom Karisom navštívia Spiš, v pláne má aj samit s Bidenom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ekval IT 2024: Bez feministov to nepôjde

O príležitostiach pre ženy, ale aj témach ako domáce násilie či kybernetická bezpečnosť rozprávali inšpiratívne spíkerky a spíkri na 4. ročníku podujatia Ekval IT.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *