Home / SLOVENSKO / V Ľubietovej plánujú zrealizovať protipovodňové opatrenia na miestnom potoku za 233-tisíc eur

V Ľubietovej plánujú zrealizovať protipovodňové opatrenia na miestnom potoku za 233-tisíc eur

25.3.2023 (SITA.sk) – V obci Ľubietová pri Banskej Štiavnici chcú zrealizovať protipovodňové opatrenia pod Ženskou dolinou. Podľa súťažných podkladov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie je celková predpokladaná hodnota zákazky takmer 233-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty.

Ako pre agentúru SITA uviedol starosta obce Pavel Zajac, ide o výmenu betónových rúr, ktoré odvádzajú vodu z bazéna zachytávajúceho splaveniny.

„Potrebujeme tie rúry vymeniť, lebo sa rozpadajú. Sú to staré rúry a máme to tam už prevalené,“ uviedol starosta s tým, že sa môže stať, že nastane havarijná situácia. „Potom nebudeme mať na výber, budeme to musieť otvoriť a zrealizovať,“ dodal Zajac.

O prostriedky žiada obec z eurofondovej výzvy, pričom stavebné práce by chceli realizovať po úspešnom verejnom obstarávaní a schválení financovania. Záujemcovia o realizáciu môžu ponuky predkladať do konca marca.

Viac k témam: Povodne, protipovodňové opatrenia, Záplavy
Zdroj: SITA.sk – V Ľubietovej plánujú zrealizovať protipovodňové opatrenia na miestnom potoku za 233-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Remišová vyzvala Ódora na výmenu šéfa SIS. Väčší vtip som ešte nepočul, reaguje Kollár

Na stretnutí so šéfom vládneho kabinetu označila pokračovanie boja za očistu krajiny za prioritu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *