Home / SVET / Čína naznačila zvýšenie vojenskej pomoci Rusku, ale podľa Bidena zatiaľ zbrane neposkytla

Čína naznačila zvýšenie vojenskej pomoci Rusku, ale podľa Bidena zatiaľ zbrane neposkytla

25.3.2023 (SITA.sk) – Americký prezident Joe Biden uviedol, že napriek náznakom, že Čína zvažuje zvýšenie vojenskej podpory pre Rusko, Peking k tomu zatiaľ nepristúpil. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Neznamená to, že to nebude, ale ešte nie,“ povedal Biden počas tlačovej konferencie v kanadskej Ottawe, na ktorej vystúpil spoločne s kanadským premiérom Justinom Trudeauom. „A ak sa už niečo stalo, Západ to ešte viac spojilo,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Riaditeľ americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) William Burns minulý mesiac uviedol, že Spojené štáty sú presvedčené, že Čína uvažuje o dodávkach letálnych zbraní Rusku. Vtedy poznamenal, že podľa spravodajských informácií Peking ešte neprijal konečné rozhodnutie. Burns spolu s americkým ministrom zahraničných vecí Antonym Blinkenom verejne varovali Čínu pred posielaním pomoci Rusku.

Viac k témam: Americký prezident, Kanadský premiér, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Čína naznačila zvýšenie vojenskej pomoci Rusku, ale podľa Bidena zatiaľ zbrane neposkytla © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina Európanov súhlasí s Macronovým názorom na Čínu a USA. Respondenti chcú sankcie pre Peking, ak bude dovávať zbrane Rusku

Väčšina ľudí želá, aby Európa zostala neutrálna v prípade akéhokoľvek konfliktu Spojených štátov a Číny súvisiaceho s Taiwanom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *