Home / SVET / Nemecká polícia opäť zasiahla proti krajne pravicovým Ríšskym občanom, počas razií postrelili policajta

Nemecká polícia opäť zasiahla proti krajne pravicovým Ríšskym občanom, počas razií postrelili policajta

22.3.2023 (SITA.sk) – Nemecká polícia v stredu vykonala razie v súvislosti s údajným prevratom podporovateľov krajne pravicovej skupiny.

Počas jednej z týchto prehliadok podozrivý postrelil policajta do ruky. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na nemecké úrady.

Razie v 20 nehnuteľnostiach

Minister spravodlivosti Marco Buschmann na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že spolková prokuratúra nariadila prehliadky 20 nehnuteľností v súvislosti s hnutím Ríšskych občanov (Reichsbürger), ktoré spochybňuje legitimitu súčasnej nemeckej ústavy a vlády.

Incident, pri ktorom postrelili policajta, „ukazuje, aké nebezpečné je nasadenie,“ povedal Buschmann. Dodal, že zbrojné úrady „sú povinné odzbrojiť ‚Ríšskych občanov‘“.

Spolková prokuratúra uviedla, že policajti patriaci k špeciálnym silám v stredu išli v Reutlingene prehľadať dom muža, ktorý bol uvedený ako svedok v prípade údajného sprisahania, ktoré úrady odhalili v decembri.

Policajti našli muža, ktorého identifikovali ako Markusa L., v obývačke so zbraňou namierenou proti nim. Ich výzvy na zloženie zbrane ignoroval, čo viedlo k prestrelke a postreleniu policajta. Muža následne zatkli pre podozrenia z pokusu o vraždu a ublíženia na zdraví.

Pribudli ďalší piati podozriví

V súvislosti s decembrovou akciou, ktorá viedla k zatknutiu viac ako 20 ľudí, podľa prokurátorov pribudlo päť ďalších podozrivých v Nemecku a Švajčiarsku.

Podozriví sú obvinení z podpory teroristickej organizácie, uviedla nemecká tlačová agentúra dpa.

Prokuratúra dodala, že ostatný zásah v ôsmich nemeckých štátoch a vo Švajčiarsku zahŕňal aj prehliadky nehnuteľností u 14 osôb, ktoré nie sú podozrivé.

Viac k témam: Krajná pravica, Pokus o prevrat
Zdroj: SITA.sk – Nemecká polícia opäť zasiahla proti krajne pravicovým Ríšskym občanom, počas razií postrelili policajta © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Navaľnyj trávil čas na samotke písaním sarkastických požiadaviek vedeniu väznice, zamietli mu balalajku aj kenguru

Navaľného 6. júna čaká ďalšie pojednávanie pre proces na základe obvinenia z extrémizmu. To by ho mohlo udržať vo väzení na 30 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *