Home / šport / Ostatné športy / Bekeš prekonal svoj rekord o viac ako 7 km/h vo francúzskom Varse, dosiahol najlepší výsledok kariéry

Bekeš prekonal svoj rekord o viac ako 7 km/h vo francúzskom Varse, dosiahol najlepší výsledok kariéry

21.3.2023 (SITA.sk) – Slovenský reprezentant v rýchlostnom lyžovaní Michal Bekeš prekonal vlastný národný rekord. Vo francúzskom alpskom stredisku Vars dosiahol rýchlosť 231,10 km/h.

Predchádzajúca hodnota

Svoje predchádzajúce maximum prekonal o viac ako 7 km/h. Bekešov predchádzajúci rekord mal hodnotu 223,464 km/h.

Francúzsky Vars je jednou z mála lokalít, kde majú pretekári v rýchlostnom lyžovaní vytvorené skvelé podmienky. Práve tam 33-ročný Bekeš dosiahol zatiaľ najlepší výsledok kariéry vo Svetovom pohári, v januári tam obsadil piatu priečku. Vlani na MS tam skončil na 7. pozícii.

Aktuálne svetové rekordy

A práve Vars je tiež miestom, na ktorom boli stanovené aktuálne svetové rekordy v tomto športe. V marci 2016 tam Taliani Simone Origone a Valentina Greggiová dosiahli rýchlosti 254,958 resp. 247,083 km/h.

Vo Varse sa počas minulého týždňa konali preteky SP, na ktorých bol Bekeš trinásty resp. šestnásty. Počas tohto týždňa sú tam na programe majstrovstvá sveta, po nich prídu na rad ďalšie preteky Svetového pohára.

Viac k témam: Rekord, Rýchlostné lyžovanie
Zdroj: SITA.sk – Bekeš prekonal svoj rekord o viac ako 7 km/h vo francúzskom Varse, dosiahol najlepší výsledok kariéry © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hámor sa rozhodol ukončiť himalájsku expedíciu, prvovýstup mu prekazilo neustále sneženie

Každodenné sneženie s pár peknými dopoludniami neveštilo nič dobré.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *