Home / šport / Hokej / Slovenskí hokejisti spoznali súperov v príprave na MS 2023, zahrajú si aj Čechmi

Slovenskí hokejisti spoznali súperov v príprave na MS 2023, zahrajú si aj Čechmi

20.3.2023 (SITA.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi v rámci prípravy na tohtoročné majstrovstvá sveta v Lotyšsku a Fínsku (12. – 28. mája) v dovedna ôsmich prípravných stretnutiach.

Ako referuje oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), jej súpermi budú mužstvá Švajčiarska, Česka, Nemecka a Rakúska. Celkovo trikrát sa Slováci predstavia pred vlastnými fanúšikmi, dvakrát v Trenčíne a raz v Žiline.

Prípravu odštartujú v kempe

Tím trénera Craiga Ramsayho zaháji prípravu na svetový šampionát už v pondelok 27. marca v rámci neoficiálneho tréningového kempu v Bratislave.

„Jeho cieľom je udržať v tréningovom rytme vybraných hráčov, ktorí vypadli z diania v play-off. Ich zoznam zverejní vedenie reprezentácie v najbližších dňoch,“ uviedol SZĽH. Oficiálnu časť prípravy na MS odštartujú Slováci zrazom na Veľkonočný pondelok.

Generálka proti Rakúšanom

Najskôr slovenskí reprezentanti odohrajú 14. a 15. apríla dve stretnutia vo Švajčiarsku. Hrať sa bude v mestách Visp a Porrentruy. Nasledovať budú dva zápasy v Ostrave proti Čechom, ktoré sa uskutočnia 20. a 21. apríla.

V piatok 28. apríla nastúpia Slováci v Žiline proti Nemcom a o deň neskôr vyzvú toho istého súpera na trenčianskom ľade. Vo štvrtok 4. mája sa slovenskí hráči predstavia v rakúskom Kapfenbergu proti domácim reprezentantom. Generálku na šampionát absolvujú 6. mája v Trenčíne proti Rakúšanom.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta (MS) v hokeji, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2023
Zdroj: SITA.sk – Slovenskí hokejisti spoznali súperov v príprave na MS 2023, zahrajú si aj Čechmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bobrovskij vymazal strelcov Edmontonu na čele s McDavidom, Florida vedie 1:0 (video)

Oilers nevyužili ani jednu z troch presiloviek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *