Home / SVET / Najvyšší americkí a ukrajinskí vojenskí predstavitelia diskutovali o situácii na bojisku a potrebách ukrajinskej armády

Najvyšší americkí a ukrajinskí vojenskí predstavitelia diskutovali o situácii na bojisku a potrebách ukrajinskej armády

18.3.2023 (SITA.sk) – Poprední ukrajinskí a americkí predstavitelia v sobotu prostredníctvom videokonferencie diskutovali o naliehavých potrebách ukrajinskej armády a o aktuálnej situácii na bojisku.

Uviedol to na komunikačnej platforme Telegram šéf úradu ukrajinského prezidenta Andrij Jermak. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na videokonferencii sa za americkú stranu zúčastnil minister obrany Lloyd Austin, poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan a predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley.

Z ukrajinskej strany bol prítomný hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj, minister obrany Oleksij Reznikov a ďalší vysokopostavení vojenskí velitelia. Na záver sa ku konverzácii pripojil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

„Informovali sme našich spojencov o aktuálnej situácii na fronte, o bojoch v najnáročnejších oblastiach a o naliehavých potrebách ukrajinskej armády,“ uviedol Jermak. Dodal, že Ukrajina zdôraznila potrebu ďalšej techniky, zbraní, munície a inej pomoci.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Najvyšší americkí a ukrajinskí vojenskí predstavitelia diskutovali o situácii na bojisku a potrebách ukrajinskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Washington zváži poskytnutie významnej pomoci Gruzínsku, ak vláda splní kľúčové politické kritériá

Vyplýva to z návrhu zákona, ktorý predstaví kongresman z Južnej Karolíny Joe Wilson.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *