Home / SVET / Putin pricestoval na Krym, navštívil umeleckú školu a detské centrum. Od anexie polostrova prešlo deväť rokov

Putin pricestoval na Krym, navštívil umeleckú školu a detské centrum. Od anexie polostrova prešlo deväť rokov

18.3.2023 (SITA.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu navštívil Krym na deviate výročie ruskej anexie ukrajinského polostrova. Návštevu uskutočnil deň po tom, ako na neho vydal zatykač Medzinárodný trestný súd (ICC) pre obvinenia z vojnových zločinov.

Ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti informovala, že Putin navštívil umeleckú školu a detské centrum, čiže miesta, ktoré pravdepodobne vybral v reakcii na rozhodnutie ICC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Súd ho totiž v piatok konkrétne obvinil z osobnej zodpovednosti za únosy detí z Ukrajiny počas ruskej invázie do susednej krajiny, ktorá sa začala pred takmer trinástimi mesiacmi.

Ukrajinský polostrov Krym Rusko anektovalo v roku 2014. Väčšina sveta tento krok odsúdila ako nelegálny. Putin zdôraznil dôležitosť udržania Krymu. „Budeme robiť všetko, čo je nutné na odrazenie akýchkoľvek hrozieb,“ vyhlásil.

Viac k témam: Krym, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Putin pricestoval na Krym, navštívil umeleckú školu a detské centrum. Od anexie polostrova prešlo deväť rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kanada uvalila ďalšie sankcie voči ruských jednotlivcom a firmám, ktoré pomáhajú agresii na Ukrajine

Sankcie sú namierené proti dvom osobám a šiestim lodným firmám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *