Home / SVET / Belgicko dodá Ukrajine viac ako 240 vojenských nákladných áut Volvo, mechanici nebudú potrebovať výcvik

Belgicko dodá Ukrajine viac ako 240 vojenských nákladných áut Volvo, mechanici nebudú potrebovať výcvik

18.3.2023 (SITA.sk) – Belgicko dodá Ukrajine viac ako 240 vojenských nákladných vozidiel Volvo. Prvú skupinu týchto áut Kyjevu pošlú už na budúci týždeň. Informuje o tom portál Kyiv Independent s odvolaním sa na správu belgického denníka De Standaard, podľa ktorého ukrajinská armáda použije tieto vozidlá na transport vojakov a vybavenia na východný front.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dôraz sa často kladie na dodávky zbraní, ale ukrajinské jednotky tiež naozaj čakajú na tieto nákladná autá. Počas konfliktu je logistika prinajmenšom taká dôležitá ako zbrane,“ uviedlo belgické ministerstvo obrany.

Kľúčovou výhodou automobilov Volvo je ich relatívne ľahká údržba a opravy, čo znamená, že ukrajinskí mechanici nebudú potrebovať dodatočný výcvik na ich používanie alebo základné opravy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Nákladné vozidlá, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Belgicko dodá Ukrajine viac ako 240 vojenských nákladných áut Volvo, mechanici nebudú potrebovať výcvik © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa 2 468 ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *