Home / SLOVENSKO / Prezidentka Čaputová povýšila šesť príslušníkov armády, preukázali odvahu aj odborné schopnosti (foto)

Prezidentka Čaputová povýšila šesť príslušníkov armády, preukázali odvahu aj odborné schopnosti (foto)

16.3.2023 (SITA.sk) – Povýšenie do generálskej hodnosti odráža vysoký stupeň profesionálnych aj ľudských kvalít. Povedala v štvrtok počas slávnostného príhovoru prezidentka Zuzana Čaputová šiestim novo povýšeným generálom pri príležitosti ich vymenovania a povýšenia.

Počas doterajšieho pôsobenia noví generáli podľa hlavy štátu už nespočetnekrát mali možnosť preukázať odvahu, rozhodnosť a odborné schopnosti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vaše povýšenie do generálskych hodností je teda osvedčením vašich schopností i ocenením doteraz vynaloženého úsilia,“ uviedla ďalej Čaputová.

Vysoké hodnosti získavajú podľa nej v čase, keď význam ozbrojených síl vnímame s oveľa väčšou vážnosťou ako doteraz, keď priame ohrozenie krajiny a jej bezpečnosti nemusí byť len hypotetickým nebezpečenstvom, ale môže sa stať zo dňa na deň realitou.

Povýšení na generálmajora boli v štvrtok Róbert Kleštinec a Martin Michalko, hodnosť brigádneho generála dostali Marek Banas, Jaroslav Krám, Jozef Ševčík a Róbert Kecső.

Viac k témam: generálmajor, Prezidentka SR, slovenská armáda, Vymenovanie do funkcie
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová povýšila šesť príslušníkov armády, preukázali odvahu aj odborné schopnosti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

KDH poslalo list predsedníčke Ursule von der Leyen, Slovensko by nemalo byť finančne postihované za zrušenie špeciálnej prokuratúry

Hnutie zdôrazňuje, že zmena v trestnom práve je vnútornou záležitosťou Slovenskej republiky ako členského štátu EÚ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *