Home / šport / Ostatné športy / Adam Žampa bodoval v obrovskom slalome v Kranjskej Gore, víťazný Odermatt spečatil aj tretí glóbus

Adam Žampa bodoval v obrovskom slalome v Kranjskej Gore, víťazný Odermatt spečatil aj tretí glóbus

12.3.2023 (SITA.sk) – Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa bodoval v nedeľňajšom obrovskom slalome v Kranjskej Gore v rámci Svetového pohára 2022/2023.

Adam Žampa má 29 bodov

V slovinskom stredisku obsadil konečnú 22. priečku a do hodnotenia SP si pripísal ďalších deväť bodov. Celkovo ich v tejto sezóne nazbieral 29.

Víťazom nedeľňajších pretekov sa napokon stal Švajčiar Marco Odermatt s náskokom 32 stotín sekundy pred Nórom Henrikom Kristoffersenom, tretí skončil s mankom 0,70 s Francúz Alexis Pinturault.

Odermatt si sezónu užíval

Už istý víťaz seriálu SP Odermatt v nedeľu spečatil zisk malého krištáľového glóbusu za celkový triumf v rámci disciplíny. Bol to pre neho už tretí glóbus v tejto sezóne, predtým v predstihu získal veľký za celkové poradie a malý za super G.

„Je to šialené. Bolo to ťažko vybojované, nemôžem tomu stále uveriť. V porovnaní s minulým rokom, keď som bol nervóznejší, si to v tejto sezóne viac užívam. Ďakujem všetkým, ktorí ma podporovali,“ povedal 25-ročný Odermatt v úvodnej reakcii po pretekoch.

V prvom kole 32-ročný Kežmarčan Adam Žampa zajazdil 24. najlepší čas so stratou 3,90 s na vedúceho Odermatta a prebojoval s medzi elitnú tridsiatku. Solídnu jazdu predviedol i v druhom kole a v konečnom poradí bol napokon o dve priečky vyššie.

Viac k témam: Kranjska Gora, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2022/2023
Zdroj: SITA.sk – Adam Žampa bodoval v obrovskom slalome v Kranjskej Gore, víťazný Odermatt spečatil aj tretí glóbus © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Švajčiar Odermatt ovládol obrovský slalom v Soldeu a prekonal rekord legendárneho Maiera

Marco Odermatt v tejto sezóne SP nazbieral už 2042 bodov a dostal sa pred Hermanna Maiera, ktorý v roku 2000 získal rovných 2000 bodov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *