Home / šport / Ostatné športy / Adam Žampa bodoval v obrovskom slalome v Kranjskej Gore, víťazný Odermatt spečatil aj tretí glóbus

Adam Žampa bodoval v obrovskom slalome v Kranjskej Gore, víťazný Odermatt spečatil aj tretí glóbus

12.3.2023 (SITA.sk) – Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa bodoval v nedeľňajšom obrovskom slalome v Kranjskej Gore v rámci Svetového pohára 2022/2023.

Adam Žampa má 29 bodov

V slovinskom stredisku obsadil konečnú 22. priečku a do hodnotenia SP si pripísal ďalších deväť bodov. Celkovo ich v tejto sezóne nazbieral 29.

Víťazom nedeľňajších pretekov sa napokon stal Švajčiar Marco Odermatt s náskokom 32 stotín sekundy pred Nórom Henrikom Kristoffersenom, tretí skončil s mankom 0,70 s Francúz Alexis Pinturault.

Odermatt si sezónu užíval

Už istý víťaz seriálu SP Odermatt v nedeľu spečatil zisk malého krištáľového glóbusu za celkový triumf v rámci disciplíny. Bol to pre neho už tretí glóbus v tejto sezóne, predtým v predstihu získal veľký za celkové poradie a malý za super G.

„Je to šialené. Bolo to ťažko vybojované, nemôžem tomu stále uveriť. V porovnaní s minulým rokom, keď som bol nervóznejší, si to v tejto sezóne viac užívam. Ďakujem všetkým, ktorí ma podporovali,“ povedal 25-ročný Odermatt v úvodnej reakcii po pretekoch.

V prvom kole 32-ročný Kežmarčan Adam Žampa zajazdil 24. najlepší čas so stratou 3,90 s na vedúceho Odermatta a prebojoval s medzi elitnú tridsiatku. Solídnu jazdu predviedol i v druhom kole a v konečnom poradí bol napokon o dve priečky vyššie.

Viac k témam: Kranjska Gora, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2022/2023
Zdroj: SITA.sk – Adam Žampa bodoval v obrovskom slalome v Kranjskej Gore, víťazný Odermatt spečatil aj tretí glóbus © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nepálsky šerpa Kami Rita opäť pokoril vlastný rekord, má za sebou už 29 výstupov na Mount Everest

Vlani po dvoch výstupoch informoval, že s lezením neprestane.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *