Home / SLOVENSKO / Šimečka chce od Hegera vedieť, kedy podľa neho dozreje čas na registrované partnerstvá

Šimečka chce od Hegera vedieť, kedy podľa neho dozreje čas na registrované partnerstvá

11.3.2023 (SITA.sk) – Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka vyzval dočasne povereného predsedu vlády SR Eduarda Hegera, aby spresnil, kedy dozreje čas na registrované partnerstvá. Reagoval tak na Hegerove vyjadrenie, že čas na registrované partnerstvá ešte nedozrel.

Nedozrievajú ľudské práva, ale ovocie

Dovoľujem si ho preto vyzvať, aby uviedol konkrétne podmienky alebo predpokladaný termín, kedy čas dozreje. Zároveň by som ho chcel upozorniť, že podobný zákon aktuálne prejednáva ukrajinský parlament popri vojne. A podporuje ho aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský,“ informoval v tlačovej správe Šimečka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Podľa podpredsedu európskeho parlamentu nedozrievajú ľudské práva, ale ovocie. „Na Slovensku liberáli aj konzervatívci vždy odsúvali práva LGBTI ľudí, pretože ´museli riešiť dôležitejšie veci´. Túto výhovorku nikdy nepochopím – normálny politik predsa musí zvládnuť riešiť niekoľko vecí naraz,“ myslí si šéf PS.

Heger by podporil Záborskej interrupcie

Podpredsedníčka hnutia Lucia Plaváková je sklamaná z ďalšieho vyjadrenia Eduarda Hegera, ktorý podľa nej tvrdí, že by podporil legislatívne návrhy Anny Záborskej (OĽaNO) k interrupciám.

Tieto návrhy sú totiž popieraním práv žien. Vystavujú ich ohrozeniu na zdraví a životoch, napr. zavedením čakacej doby aj v prípade, ak sa má interrupcia vykonať zo zdravotných dôvodov. V Poľsku na takéto čakanie doplácajú ženy vlastnými životmi,“ uviedla Plaváková.

Viac k témam: europoslanec, interrupcie, LGBTI, Premiér Slovenskej republiky, Registrované partnerstvá
Zdroj: SITA.sk – Šimečka chce od Hegera vedieť, kedy podľa neho dozreje čas na registrované partnerstvá © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ekval IT 2024: Bez feministov to nepôjde

O príležitostiach pre ženy, ale aj témach ako domáce násilie či kybernetická bezpečnosť rozprávali inšpiratívne spíkerky a spíkri na 4. ročníku podujatia Ekval IT.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *