Home / SLOVENSKO / SNS chce vytvoriť alternatívu „liberálnej hybridnej vláde“, o politickej budúcnosti bude rokovať s Tarabom aj Životom

SNS chce vytvoriť alternatívu „liberálnej hybridnej vláde“, o politickej budúcnosti bude rokovať s Tarabom aj Životom

11.3.2023 (SITA.sk) – Slovenská národná strana (SNS) bude o spoločnom postupe rokovať s predsedom strany Život – Národná strana (Život-NS) Tomášom Tarabom. Rokovanie sa uskutoční na budúci týždeň. V tlačovej správe o tom informovala Zuzana Škopcová zo SNS.

Prirodzený partner v očiach SNS

Politická strana Život-NS, ktorej predsedom je Taraba a má dvoch poslancov Národnej rady SR Filipa Kuffu a Štefana Kuffu, je pre SNS prirodzeným politickým partnerom na diskusiu o spoločnom postupe do parlamentných volieb. SNS chce s politickou stranou rokovať o konkrétnych pozíciách spoločného postupu do parlamentných volieb,“ tvrdí strana.

Podľa SNS je medzi nimi a Tarabovou stranou „absolútny programový prienik„. Škopcová zároveň informovala, že SNS ponúkne členom Život-NS miesto na svojej kandidátnej listine.

Chce byť alternatívou liberálov

SNS je presvedčená, že len spoločný postup politických strán dokáže vytvoriť alternatívu nejakej liberálnej hybridnej vláde. SNS opakovane vyzýva aj zástupcov strán Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), aby nerozbíjali opozíciu žabomyšími vojnami,“ uviedla Škopcová.

SNS opakovane tvrdí, že ideálnym riešením by bolo vytvorenie veľkého politického národného bloku, v ktorom by figuroval Smer-SD, Hlas-SD a menšie politické strany.

Keďže Smer-SD a Hlas-SD tvrdohlavo odmietajú akékoľvek rokovania, SNS postupuje oslovovaním menších politických strán. Súčasne pokračuje v rokovaní so stranou Národná koalícia a stranou Slovenský patriot,“ dodala Škopcová.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – SNS chce vytvoriť alternatívu „liberálnej hybridnej vláde“, o politickej budúcnosti bude rokovať s Tarabom aj Životom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu neprijal písomný sľub obvineného.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *