Home / KULTÚRA / Film a TV / Anticenu Zlatá malina nezískala len Blondínka, ale aj samotný usporiadateľ

Anticenu Zlatá malina nezískala len Blondínka, ale aj samotný usporiadateľ

11.3.2023 (SITA.sk) – Zlatú malinu pre najhorší film udelili životopisnému filmu Blondínka o Marilyn Monroe v réžii Andrewa Dominika. Tvorca snímky, ktorá tiež s ôsmimi nomináciami vládla zoznamu kandidátov v 43. ročníku udeľovania Zlatých malín za to najhoršie, čo priniesol uplynulý filmový rok, získal aj druhú sošku za scenár.

Podľa organizácie, ktorá anticeny udeľuje, je film mizogýnny a „nehanebne zneužíva pamiatku zosnulej Marilyn Monroe“. Informuje o tom portál The Hollywood Reporter.

Anticenu udelili aj sami sebe

Organizácia tiež udelila prvý raz v dejinách malinu aj sama sebe po tom, ako im hlasujúci vyčítali, že medzi nominované herečky zaradili aj 12-ročnú Ryan Kieru Armstrong.

V dôsledku tohto „kiksu“ sa rozhodli pre zmenu pravidiel, ktorá by mala zabrániť tomu, aby sa v budúcnosti medzi kandidátov dostal niekto považovaný za mladistvého. Armstrong zároveň na hlasovacom lístku vymenili sami za seba a „s prehľadom zvíťazili“.

Dve maliny si vyslúžil Tom Hanks, ktorého vyhlásili za najhoršieho herca vo vedľajšej úlohe a udelili mu aj trofej za najhoršie spojenie na filmovom plátne, kde v Elvisovi „bodoval“ spolu s „jeho latexom pokrytou tvárou (a absurdným prízvukom)“. Dve anticeny udelili aj komiksovke Morbius, keď Jareda Leta vyhlásili za najhoršieho herca a Adriu Arjonu za najhoršiu herečku vo vedľajšej úlohe.

Škaredý bratranec Oscarov

O najhoršiu réžiu sa podľa organizácie postarali Colson Baker (aka Machine Gun Kelly) a Mod Sun (Good Mourning) a za najhorší remake, rip-off alebo pokračovanie vyhlásili Pinocchia z dielne Disney.

Pozitívnejšou správou je, že Colinovi Farrellovi tento rok udelili Razzie Redeemer Award, ktorú „udeľujú bývalému uchádzačovi o maliny, ktorý získal späť svoje krídla a vyšiel z pekla malín“ za to, že sa posunul od kandidáta na najhoršieho herca v roku 2004 (za film Alexander Veľký) k favoritom na Oscara za najlepší herecký výkon (za film Duchovia Inisherinu) v roku 2022.

Organizátori Zlatých malín označujú svoje anticeny ako „škaredého bratranca Oscarov“ a upozorňujú nimi na to najhoršie, čo priniesol uplynulý filmový rok. Svojich „víťazov“ tradične vyhlasujú deň pred Oscarmi.

Prehľad držiteľov anticien Zlaté maliny v 43. ročníku ich udeľovania

Najhorší film: Blondínka
Najhorší herec: Jared Leto – Morbius
Najhoršia herečka: Razzies – za ich kiks s nomináciou v kategórii Najhoršia herečka
Najhorší herec vo vedľajšej úlohe: Tom Hanks – Elvis
Najhoršia herečka vo vedľajšej úlohe: Adria Arjona – Morbius
Najhoršie spojenie na filmovom plátne: Tom Hanks a jeho latexom pokrytá tvár (a absurdný prízvuk) – Elvis
Najhoršia réžia: Colson Baker (aka Machine Gun Kelly) a Mod Sun – Good Mourning
Najhorší scenár: Blondínka – Andrew Dominik, adaptácia „biografického románu“ od Joyce Carol Oates
Najhorší remake, rip-off alebo pokračovanie: Pinocchio

Viac k témam: anticena, Hollywood, Zlatá malina
Zdroj: SITA.sk – Anticenu Zlatá malina nezískala len Blondínka, ale aj samotný usporiadateľ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Oscar 2024: Najlepším filmom sa stal Oppenheimer, sošku získala aj Ukrajina a Cena prišiel nahý (foto)

Tohtoročné udeľovanie Oscarov ovládla epická historická životopisná dráma Oppenheimer.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *