Home / SVET / Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu jednomyseľne hlasovala za odtajnenie informácií o pôvode koronavírusu

Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu jednomyseľne hlasovala za odtajnenie informácií o pôvode koronavírusu

10.3.2023 (SITA.sk) – Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu v piatok jednomyseľne hlasovala za odtajnenie informácií amerických tajných služieb o pôvode ochorenia COVID-19. Udialo sa tak pri príležitosti tretieho výročia začiatku smrtiacej pandémie.

Po hlasovaní zákonodarcov v pomere 419:0 teraz zákon poputuje na podpis k prezidentovi Joeovi Bidenovi.

Tajné služby nie sú jednotné

„Americká verejnosť si zaslúži odpovede na každý aspekt pandémie ochorenia COVID-19, ako tento vírus vznikol, či sa vyskytol prirodzene alebo bol výsledkom udalosti v laboratóriu,“ povedal republikán z Ohia a predseda výboru pre spravodajské služby Michael Turner.

Americké spravodajské agentúry sú rozdelené v názore, či koronavírus pochádza z laboratória alebo preskočil na ľudí zo zvierat.

Pôvod nemusí byť vôbec známy

Riaditeľ Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Christopher Wray pred niekoľkými dňami povedal, že je presvedčený, že koronavírus spôsobujúci COVID-19 „s najväčšou pravdepodobnosťou“ pochádza z „laboratória spravovaného čínskou vládou“.

Odborníci však tvrdia, že skutočný pôvod pandémie koronavírusu nemusí byť známy dlhé roky, ak vôbec niekedy.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: SITA.sk – Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu jednomyseľne hlasovala za odtajnenie informácií o pôvode koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Heger s Naďom sú na Ukrajine, stretnú sa so Zelenským aj Šmyhaľom

Premiér Eduard Heger od začiatku ruskej agresie navštívil Ukrajinu už druhýkrát. Prvýkrát sa tak stalo v apríli 2022.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *