Home / SLOVENSKO / Šéfovia Aliancie a Platformy SMK sa zhovárali s Gyimesim o predvolebnej spolupráci, majú spoločný cieľ

Šéfovia Aliancie a Platformy SMK sa zhovárali s Gyimesim o predvolebnej spolupráci, majú spoločný cieľ

10.3.2023 (SITA.sk) – Spolupráca pred septembrovými predčasnými voľbami bola témou stretnutia predsedu Aliancie Krisztiána Forróa a predsedu Platformy SMK Józsefa Berényiho s poslancom hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Györgym Gyimesim.

Ako informovala v tlačovej správe hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme, na stretnutí zhodnotili aktuálnu politickú situáciu a konštatovali, „že majú spoločný cieľ, ktorým je čo najsilnejšie zastúpenie Maďarov a južného Slovenska po jesenných voľbách“.

Diskutovali tiež o úlohe platforiem pri zostavovaní kandidátnej listiny Aliancie a prvých obrysoch volebnej kampane. Predstavitelia Platformy SMK informovali o svojich miestach na spoločnej kandidátnej listine.

„Keďže otázky týkajúce sa spolupráce sú stále otvorené, politici si na budúci týždeň opäť sadnú za rokovací stôl. O podrobnostiach týchto rokovaní budú účastníci informovať po ich ukončení,“ uzavrela Magdeme.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Šéfovia Aliancie a Platformy SMK sa zhovárali s Gyimesim o predvolebnej spolupráci, majú spoločný cieľ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Banskobystrický kraj sa znova snaží o rekonštrukciu športového areálu Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene

O prostriedky na rekonštrukciu sa chce BBSK uchádzať z novej výzvy Fondu na podporu športu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *