Home / SLOVENSKO / Slovensko a Holandsko si k sebe našli cestu, návšteva kráľa bola podľa Čaputovej prínosná pre občanov i firmy (video+foto)

Slovensko a Holandsko si k sebe našli cestu, návšteva kráľa bola podľa Čaputovej prínosná pre občanov i firmy (video+foto)

10.3.2023 (SITA.sk) – Slovensko a Holandsko si k sebe našli cestu, ktorá má aj konkrétny prínos pre našich občanov a firmy v podobe dohôd o spolupráci. Uviedla prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti na margo ukončenej trojdňovej návštevy holandského kráľovského páru, ktorú zavŕšili na Liptove a Spiši.

Prešli sa historickým námestím Spišskej Soboty a prehliadli si kostol Svätého Juraja, ktorého hlavný oltár pochádza z dielne majstra Pavla z Levoče.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Návšteva holandského kráľa Viliama-Alexandra na Slovensku (fotografie)

„S holandským kráľom Viliamom Alexanderom a kráľovnou Maximou sme sa rozlúčili pod Kriváňom, na moste cez rieku Belá. Po všetkých stránkach to bola historická návšteva takýchto významných hostí,“ skonštatovala prezidentka, ktorá priznala, že holandský kráľovský pár si Slovensko získal svojou otvorenosťou, bezprostrednosťou a úprimnosťou, ktorú bolo cítiť pri každom stretnutí.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/03/fabian_holandsky-kralovsky-par-20230309.mp4

„Verím, že historická návšteva to bola aj pre obe naše krajiny. Slovensko a Holandsko si k sebe našli cestu, ktorá neodráža iba spoločné hodnoty, ale má aj veľmi konkrétny prínos pre našich občanov a firmy v podobe nových partnerstiev a dohôd o spolupráci,“ dodala na záver Zuzana Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Holandská kráľovská rodina, holandský kráľ, oficiálna návšteva, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Slovensko a Holandsko si k sebe našli cestu, návšteva kráľa bola podľa Čaputovej prínosná pre občanov i firmy (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa viac než dvetisícštyristo ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *