Home / EKONOMIKA / Heger vyhlási výberové konanie na členov predstavenstva v spoločnosti Tipos, Matovič si stále obhajuje dosadenie Ňarjaša

Heger vyhlási výberové konanie na členov predstavenstva v spoločnosti Tipos, Matovič si stále obhajuje dosadenie Ňarjaša

9.3.2023 (SITA.sk) – Predseda vlády Eduard Heger ako poverený minister financií vyhlási ešte tento týždeň výberové konanie na obsadenie pozície dvoch členov predstavenstva v lotériovej spoločnosti Tipos. Tie aktuálne zastávajú Erik Ňarjaš a Daniel Živica.

Žiadne výberové konanie

Ako informoval tlačový odbor úradu vlády, Heger dlhodobo presadzuje obsadzovanie pozícií na základe odbornosti a cez výberové konania.

Podľa medializovaných informácií Ňarjaša v posledný deň pred odchodom z funkcie ministra financií vymenoval Igor Matovič (OĽaNO).

Heger s tým nesúhlasil a nomináciu nepovažoval za odbornú a nestrannú. Ňarjaš sa aj podľa Transparency International do funkcie dostal bez výberového konania a kvalifikácie.

Ňarjaš nepoberal druhý plat

Matovič vo štvrtok na tlačovom brífingu reagoval, že ich strana si nikam ľudí na lukratívne pozície nedosadzovala. Erik Ňarjaš na tento post išiel podľa Matoviča s tým, že nebude brať plat, má len ten poslanecký.

„Nepatrí sa, aby bral druhý plat popri tom. Akokoľvek sa Edo Heger rozhodne, tak bude. Nám to vôbec vadiť nebude, určite sa nebudeme hádať kvôli nejakým postom,“ povedal Matovič.

Firma Tipos je obchodná spoločnosť so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu. Slovenská republika je ako akcionár zastúpená Ministerstvom financií SR. Spoločnosť vznikla na prelome rokov 1992 a 1993.

Viac k témam: Minister financií SR, Premiér Slovenskej republiky, Výberové konanie
Zdroj: SITA.sk – Heger vyhlási výberové konanie na členov predstavenstva v spoločnosti Tipos, Matovič si stále obhajuje dosadenie Ňarjaša © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sociálna poisťovňa kontaktuje na možnosť využitia generálneho pardonu. Zmenu kontaktných údajov treba nahlásiť

Sociálna poisťovňa v týchto dňoch zasiela upozornenia na možnosť využitia generálneho pardonu. Tie subjekty, ktorých sa táto možnosť týka a Sociálna poisťovňa na ne eviduje kontakty, dostanú SMS, e-mail alebo správu do elektronickej schránky. Kontaktné údaje Na možnosť využitia generálneho pardonu bude Sociálna poisťovňa upozorňovať pravidelne mesačne počas jeho trvania až do augusta. Poisťovňa zároveň klientom pripomína, že v prípade, ak v poslednom období zmenili kontaktné údaje, aby túto zmenu oznámili. Samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) si svoje kontaktné údaje môžu v Sociálnej poisťovni aktualizovať prostredníctvom eSlužieb. [related id="1884284" /] Výška svojho dlhu Zamestnávateľ si kontaktné údaje môže preveriť a doplniť pri odosielaní registračného listu fyzickej osoby, registračného listu zamestnávateľa, či mesačného výkazu poistného. Klienti si kontaktné údaje môžu aktualizovať aj pri osobnej návšteve pobočky Sociálnej poisťovne. Subjekty, ktoré poznajú výšku svojho dlhu, ho môžu ihneď uhradiť. Zamestnávatelia tiež môžu ihneď odovzdať chýbajúci mesačný výkaz a uhradiť dlh. Sociálna poisťovňa na základe generálneho pardonu automaticky odpustí penále a bude ich o tom informovať. Prvý proces hromadného oddlženia vykoná Sociálna poisťovňa v apríli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *